Powiat Ostrowski: Dożynki w Strzyżewie

  • 12.09.2017, 10:13
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Dożynki w Strzyżewie
W niedzielę, 10 września 2017 roku, odbyły się dożynki wiejskie w Strzyżewie. Barwny korowód dożynkowy prowadzony przez Marka Siudzińskiego przejechał przez wioskę i dotarł na plac przed salę wiejską, gdzie zaproszonych gości powitała przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Strzyżewie Karolina Babarowska.
W uroczystościach uczestniczyli m.in.: europoseł Andrzej Grzyb, poseł Jarosław Urbaniak, zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch, sekretarz Mirosława Busza, radny powiatowy Arkadiusz Wojtczak, przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak, radni i sołtysi z terenu gminy Sieroszewice, proboszcz parafii rzymskokatolickiej ks. kanonik Adam Kosmała, proboszcz parafii polskokatolickiej ks. Julian Kopiński, kierownik Posterunku Policji w Sieroszewicach Jerzy Pietrzak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach Maria Marciniak, kierownik KRUS w Ostrowie Wielkopolskim Zdzisław Jaźwiec, dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzyżewie Jacek Nentwich, pielęgniarka środowiskowa Anna Siwak i mieszkańcy Strzyżewa. Obrzęd dożynkowy przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzyżewie pod kierunkiem nauczycieli Anity Seteckiej, Barbary i Waldemara Cieślaków. Starostami tegorocznych dożynek byli Jolanta Gomółka i Leszek Stawicki. Pani Jolanta wraz z mężem Romanem oraz synem i córką prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 10 ha specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego i opasowego. Pan Leszek z żoną Bernadetą i trójką dzieci posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni 14 ha, w którym dominuje hodowla bydła mlecznego i opasowego. Starostowie dożynek przekazali gospodarzom: zastępcy wójta Ryszardowi Boduchowi, wiceprzewodniczącej Rady Gminy Sieroszewice, a zarazem sołtys Strzyżewa Bernadecie Białej i radnemu Henrykowi Jędroszce bochenek chleba wiejskiego wypieczony z tegorocznych plonów. – Doroczne uroczystości dożynkowe to czas radości, który wieńczy cały rok naszej ciężkiej pracy na roli. W tej pięknej tradycji dożynkowej dziękujemy rolnikom za ich trud i zbiory. Dziękuję starostom za ten dorodny bochen chleba i życzę wszystkim miłej i przyjemnej zabawy – mówiła Bernadeta Biała. W imieniu wójta Czesława Berkowskiego rolnikom dziękował zastępca wójta Ryszard Boduch. Słowa wdzięczności wypowiedzieli także europoseł Andrzej Grzyb i poseł Jarosław Urbaniak. Podczas dożynek wręczono podziękowania dla rolników. Dyplomy z rąk zastępcy wójta Ryszarda Boducha, przewodniczącego Rady Gminy Sieroszewice Pawła Siwaka i sołtys Bernadety Białej odebrali: Jolanta i Roman Gomółkowie oraz Bernadeta i Leszek Stawiccy. Zebrani na świecie plonów mogli obejrzeć pokaz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieroszewicach. O poszczególnych działaniach opowiadał prezes jednostki Tadeusz Łapiński. Uroczystość uświetnił występ zespołu „Dynamitki” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Blizanowie. Dożynki zakończyła zabawa, a do tańca przygrywał zespół A-To-My. W zorganizowanie imprezy zaangażowali się: sołtys Bernadeta Biała, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich, dyrektor, grono pedagogiczne i Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie. Ewa Kotowska-Rasiak
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe