Powiat Ostrowski: Folklor dla każdego

  • 11.09.2017, 11:15
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Folklor dla każdego
Piętnaście kapel i zespołów prezentujących twórczość ludową wystąpiło w trakcie sobotniej, ostatniej w tym roku, "Estrady Folkloru". Na imprezie nie mogło zabraknąć artystów z zaplecza GOK z Przygodzic.
Popisom wokalnym i tanecznym towarzyszyły targi sztuki ludowej oraz degustacja dań z dyni według przepisów kół gospodyń. W związku z rozpoczynającą się właśnie termomodernizacją przygodzickiego GOK-u, tegoroczna "Estrada" odbyła się wyjątkowo poza stolicą gminy. A zatem w Wysocku Małym własne dokonania przypomnieli: "Seniorzy" z Czarnegolasu, Kapela "Sami Swoi", Zespół Śpiewaczy "Łagiewniczanie", Zespół KGW ''Baryczanki'', Kapela "Boćki", Zespół Pieśni i Tańca "Przygodzice'', "Łąkocanki" z Łąkocin, Zespół Tańca Ludowego "Kosynierzy", Zespół Tańca Ludowego "Krotoszanie", "Doruchowianie", Zespół Śpiewaczy "Kalina" z Nowej Wsi. Jak powiedział nam wójt Krzysztof Rasiak, ideą imprezy jest postawienie znaku równości między tzw. kulturą wysoką a kulturą niską, przez którą często rozumie się kulturę ludową. - Ten festiwal ma budować więzi między ludźmi, bawić, dokumentować i popularyzować ludowiznę - dodał. Do wspólnej zabawy zaprosiła wszystkich uczestników Janina Wojtasiak, przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice - koordynatorka tegorocznego przedsięwzięcia, w które aktywnie włączyło się m.in. jej sołectwo i wiejskie organizacje. Przegląd wsparły i współorganizowały gmina Przygodzice, Gminny Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Przygodzicach i Centrum Kultury i Sztuki (CKiS) w Kaliszu. Imprezę z mikrofonem "na luzie" poprowadził Zygmunt Paszkowski. TW Fot. Tomasz Wojtasik
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe