Powiat Kaliski: Szybki internet dla szkół

  • 11.09.2017, 11:11
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Szybki internet dla szkół pixabay
Cztery szkoły w Gminie Opatówek podpisały umowę na podłączenie ich do szybkiego Internetu światłowodowego. Wysoka prędkość łącza to świetna wiadomość zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, ponieważ będą mogli wykorzystywać najnowsze technologie do nauki.

Warto podkreślić, że dedykowane łącze światłowodowe będzie zgodne z zaleceniami Ministerstwa Cyfryzacji i posłuży usprawnieniu pracy administracji szkolnej oraz urozmaiceniu zajęć z uczniami.

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2017/2018 z szybkiego Internetu o gwarantowanej przepływności 150/30 Mb/s, świadczonego przy wykorzystaniu nowoczesnej sieci światłowodowej, skorzystają następujące placówki edukacyjne w Gminie Opatówek:
- Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku
- Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chełmcach
- Szkoła Podstawowa w Rajsku.

Firma INEA przeprowadzi również audyt sieci wewnętrznej. Wizyta inżyniera pozwoli ocenić jakość i zasięg usług Wi - Fi. Dzięki temu wszystkie placówki będą mogły otrzymać najlepszą możliwą jakość usług. Szybki Internet umożliwi szkołom przyłączenie się do powstającej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), gdyż sieci światłowodowe spełniają warunki techniczne niezbędne do posiadania dostępu do Internetu szerokopasmowego o przepływności gwarantowanej od 100 Mb/s do 1 Gb/s. Uruchomienie OSE pozwoli na wprowadzenie nowych form kształcenia i wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce, bez względu na wielkość zamieszkiwanej miejscowości.

Podczas spotkania dotyczącego podpisania umowy, które odbyło się dn. 7 września br. w Urzędzie Miejskim Gminy Opatówek obecni byli przedstawiciele Gminy Opatówek oraz dyrektorzy szkół: Mateusz Przyjazny, Teresa Kobierska, Tomasz Mikucki i Honorata Wolniaczyk. W imieniu firmy INEA obecna była Agnieszka Lewandowska - Koordynator ds. Klientów Rynku Public.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe