Powiat Ostrowski: Kolejne warsztaty ,,Jem Zdrowo'' w Ligocie

  • 11.09.2017, 11:09
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kolejne warsztaty ,,Jem Zdrowo'' w Ligocie
W Ligocie odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci pod hasłem ,,Jem zdrowo''. W sumie wzięło w nich udział ponad 20 dzieci.
W ciągu tych dwóch dni uczestnicy warsztatów uczyli się jak przygotowywać proste, smaczne, ale przede wszystkim zdrowe potrawy. Pod kierunkiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Ligocie powstawały zdrowe kanapki czy hamburgery, a na słodko - owocowe - jogurtowe ciasta, koktajle mleczno - owocowe oraz np. soki z pokrzywy z cytryną i miodem. Uczestnicy warsztatów wysłuchali też informacji na temat zasad zdrowego odżywiania oraz higieny przy przygotowywaniu nawet najprostszych posiłków. Dzieci i młodzież chętnie pracowały przy przygotowywaniu wszystkich potraw, a później z równie wielkim apetytem konsumowały wykonane kulinarne działa sztuki. - Zapał do pracy oraz chęć próbowania czegoś nowego towarzyszyły przez cały czas uczestnikom warsztatów. Nawet napój z pokrzywy wszystkim smakował - mówiła współorganizatorka warsztatów Wiesława Poterek, przewodnicząca KGW Ligota. Projekt pod hasłem: ,,Jem zdrowo'' jest realizowany przez Stowarzyszenie Razem Łatwiej, przy współpracy z Gminą i Miastem Raszków. To zadanie publiczne współfinansowane ze środków budżetu powiatu ostrowskiego.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe