Ostrów: Wodkan modernizuje i rozbudowuje sieć

  • 16.02.2017, 17:20
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wodkan modernizuje i rozbudowuje sieć
Pomimo nocnych przymrozków spółka Wodkan realizuje kolejne zadania związane z rozbudową i wymianą sieci sanitarnej w Ostrowie.
Prace trwają przy ulicy Zana oraz Osiedle Leśne. Niebawem ruszy budowa sieci kanalizacyjnej przy ulicy Radłowskiej oraz przebudowa sieci wodociągowej na ulicy Dwernickiego. Wykonywane są również przyłącza wodociągowe przy ulicach: Danysza, Szczecińskiej, Grunwaldzkiej, Klubowej oraz Osiedle Leśne. Na ulicy Zana trwają właśnie prace dotyczące wymiany sieci wodociągowej. - Na długości blisko 200 metrów wymieniamy stare rury żeliwne na nowe rury polietylenowe – mówi Marek Karolczak, prezes ostrowskiej spółki. - Nowe rury położone będą także przy przyłączach wodociągowych, gdzie do przesyłu wody wykorzystywano ocynkowane rury stalowe. Wykonamy tu również dwa nowe przyłącza. Koniec prac modernizacyjnych zaplanowano na kwiecień tego roku. Prace prowadzone są także w ulicy Osiedle Leśne. Budowana jest tu sieć wodociągową o długości 332,5 metra. Prace zakończone zostają w maju br. Kolejna inwestycją, do której przygotowuje się spółka, to budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Radłowskiej. Powstanie ona na długości 118,9 m. Wykonane zostanie także pięć wyprowadzeń kanalizacyjnych do nieruchomości. Koniec robót zaplanowano na kwiecień br. W maju natomiast zakończą się prace przy przebudowie sieci wodociągowej w ulicy Dwernickiego. W tym miejscu roboty budowlane polegać będą na przebudowie rurociągu wodociągowego z rur żeliwnych na rury polietylenowe na odcinku 210 metrów. W najbliższym czasie spółka realizować będzie także budowę przyłączy wodociągowych pod adresami: Nowa Krępa nr 25 i 27, ul. Godebskiego 14 i 16, ul. Klasztorna 47 i 49, ul. Kaliska 46, 46a i 48, ul. Grabowska 60, ul. Wiejska 10 i 12, ul. Rejtana 97, ul. ks. Skorupki 10, 12, 51 i 51a.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe