Kalisz: Zabójstwo na dworcu. Czy nożownika czeka dożywocie?

  • 08.09.2017, 15:18 (aktualizacja 11.09.2017, 11:24)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Zabójstwo na dworcu. Czy nożownika czeka dożywocie? wikimapia
Makabryczna scena miała miejsce 16 stycznia na dworcu PKS. 26-letni kaliszanin, w samo południe dwukrotnie ugodził nożem pracownika PKS-u. 5 i 7 września sprawca usłyszał akt oskarżenia.

Na dworcu PKS przy ul. Wrocławskiej, młody mężczyzna zaatakował 60-letniego mężczyznę, który był pracownikiem dworca autobusowego. Mężczyzna zmarł na miejscu, a sprawca został zatrzymany przez policję.
Następnego dnia 26 latek usłyszał zarzuty 148 Kodeksu Karnego o popełnieniu przestępstwa jakim jest zabójstwo. W czerwcu br. roku Prokurator Rejonowy w Kaliszu skierował akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Od początku oskarżony przyznawał się do popełnionego czynu, ale tłumaczył, że zrobił to pod wpływem impulsu. Nie miał pojęcia, dlaczego dopuścił się takiego czynu. 
Opinie biegłych wykazały, że oskarżony nie miał zniesionej i ograniczonej zdolności rozumienia i znaczenia swojego czyni, dlatego też może brać udział w postępowaniu karnym. Nigdy wcześniej nie był karany. 
5 i 7 września odczytano akt oskarżenia i przesłuchano świadków. Młodemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 8 do 15 lat, 25 lat a nawet dożywocia. Następna rozprawa odbędzie się w październiku.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe