Ostrów: Krotoszyńska ze światłami

  • 08.09.2017, 14:04
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Krotoszyńska ze światłami
Uruchomione zostały dwie sygnalizacje świetlne na bardzo niebezpiecznych skrzyżowaniach: Krotoszyńska - Bema oraz Krotoszyńska - Wybickiego.
Inwestycja ta zrealizowana została ze środków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy współudziale miasta. Poza sygnalizacjami poszerzono jezdnię, powstały również lewoskręty. Na oczekiwaną od lat przez mieszkańców inwestycję w GDDKiA zabiegała prezydent Ostrowa Beata Klimek. - Podczas wizyt w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zwracaliśmy uwagę na ten problem, a inwestycja ta była długo oczekiwana przez mieszkańców tego rejonu miasta. Światła bardzo ułatwiają włączenie się do ruchu z ulic bocznych w ulicę Krotoszyńską. Jest to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa dla pieszych, a szczególnie dla dzieci, ponieważ te skrzyżowania są zlokalizowane na drodze zarówno do Szkoły Podstawowej nr 7, jak i 11 – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Kalisza, a koszt przedsięwzięcia to blisko 750 tysięcy złotych. - Sygnalizację na skrzyżowaniu Wybickiego z Krotoszyńską we własnym zakresie zrealizowało miasto, które wykonało także dokumentację projektową inwestycji – informuje Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. - Poza zamontowaniem sygnalizacji świetlnych jezdnia została poszerzona. Na skrzyżowaniach wykonane zostały lewoskręty, co pozwoli na płynniejszy zjazd pojazdów skręcających w lewo bez blokowania ruchu na ciągu głównym. W miejscu tych skrzyżowań często dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. Zdarzały się tu nawet wypadki śmiertelne. Zdecydowano się umieścić w tym miejscu fotoradar. Wykonana inwestycja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych w tym rejonie.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe