Powiat Kaliski: Odkrywali talenty z Mecenatem

  • 08.09.2017, 11:32
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Odkrywali talenty z Mecenatem UG Blizanów
W tegoroczne wakacje uczniowie szkół z terenu gminy Blizanów wzięli udział w projekcie „Odkryj swój talent z Mecenatem” organizowanym przez Stowarzyszenie Mecenat.

Dzięki niemu uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i predyspozycje w różnych dziedzinach wiedzy. 
W Zespole Szkół w Jankowie zostały zorganizowane warsztaty teatralne, podczas których można było przećwiczyć swoją dykcję, intonację oraz ruchy sceniczne. W tym dniu odbyły się także zajęcia z majsterkowania, na których uczniowie poznali budowę różnych urządzeń, z których korzystają na co dzień. 
W Zespole Szkół w Blizanowie odbył się pokaz sprzętu wykorzystywanego przez straż pożarną, można było się dowiedzieć czym zajmują się strażacy oraz wziąć udział w kilku ciekawych zajęciach ruchowych, takich jak przeciąganie liny z wozem strażackim czy strącanie wodą pachołków.  Wydarzenie wspomogła Ochotnicza Straż Pożarna z Blizanowa. W tej samej szkole miały miejsce również bardzo ciekawe eksperymenty z fizyki oraz chemii między innymi przy wykorzystaniu suchego lodu. 
Spotkanie w Szkole Podstawowej w Rychnowie zakończyło wakacyjny projekt. Odbyły się tam zajęcia z programowania, na których uczniowie tworzyli własną grę komputerową. Były też warsztaty kulinarne, w trakcie których przygotowane zostały samodzielnie potrawy oraz piękne dekoracje z jedzenia. Ponadto zajęcia z ekonomii powiązane ściśle z historią pieniądza oraz zajęcia sportowe. 
Projekt odbył się dzięki dofinansowaniu przez Towarzystwo Kulturalne „Echo Pyzdr” oraz przy wsparciu przez gminę Blizanów, która zorganizowała transport na wydarzenie. Stowarzyszenie Mecenat zostało zarejestrowane w kwietniu 2008 r. przez stypendystów i alumnów programu stypendialnego „Mecenat" prowadzonego przez Towarzystwo Kulturalne „Echo Pyzdr". Obecnie skupia młodych ludzi z gminy Blizanów, chętnych do działania na rzecz lokalnej społeczności.

Patrycja Pera

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe