Powiat Ostrowski: Wicestarosta czyta dzieciom

  • 16.02.2017, 15:14
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wicestarosta czyta dzieciom
Za siedmioma morzami, za siedmioma wyspami - takim opisem rozpoczęła się bajka czytana przez Wicestarostę Ostrowskiego Romana Pacholczyka. Uważnymi słuchaczami były dzieci z Przedszkola nr 7 im. Bratek w Ostrowie Wielkopolskim.
To spotkanie znakomicie pokazało, że czytanie bajek dzieciom to nie tylko forma zorganizowania im czasu, uatrakcyjnienie zajęć, ale przede wszystkim sposób na rozwijanie wyobraźni. Baśń hinduska „O trzech braciach, co szukali szczęścia”, zaciekawiła grupę blisko 70 przedszkolaków. Pięciolatki i sześciolatki wysłuchały jednej z barwnych opowieści Wandy Markowskiej i Anny Milskiej o dalekich podróżach, niezwykle egzotycznych miejscach i odważnych bohaterach ze zbioru baśni o tematyce związanej z morzem. Dzieci z uwagą śledziły ich losy, na koniec chętnie podzieliły się z gościem swoimi opiniami, wspominając m.in. smoka, przeprawę łodzią czy bitwy. W przedszkolu akcja czytania dzieciom przez gości to już stały element. Ich organizacją, zajmuje się Agata Dera- opiekun grupy maluchów. Wicestarosta na pamiątkę spotkania z tak licznym gronem wymagających słuchaczy otrzymał specjalne podziękowania. Na koniec dzieci otrzymały powiatowe upominki.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe