Powiat Kaliski: Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Puławach

  • 07.09.2017, 16:25
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Puławach
Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Rajsko pod batutą Adriana Wałowskiego wraz z mażoretkami wzięła udział w VII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach.
Na tegorocznej edycji festiwalu po raz pierwszy gościła również orkiestra Chełmc. Festiwal był bogaty w koncerty i przemarsze paradne, a Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Rajsko swoje występy rozpoczęła koncertem na Skwerze Niepodległości. Niesamowicie ciepłe i serdeczne przyjęcie publiczności oraz gromkie oklaski były chyba najlepszym podziękowaniem dla orkiestry za wykonany koncert. Kolejnego dnia Orkiestra miała możliwość zagrania podczas rejsu po Wiśle w Kazimierzu Dolnym. Tam też po raz kolejny członkowie orkiestry zaprezentowali się na wizji TVP Info, gdzie przeprowadzono kilka wywiadów z przedstawicielami orkiestry. Kulminacyjnym punktem festiwalu była finałowa gala, która odbyła się na sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika. Przed koncertami na scenie, na Pl. Chopina odbyły się przemarsze, pokazy musztry paradnej oraz wspólne wykonanie utworów "Orkiestry Dęte" i " Happy Marching Band" pod kierownictwem kapelmistrza orkiestry z Lwowa - Andriana Ljeskiwa. Podczas koncertów finałowych każda orkiestra miała swoje 20 min. na scenie, gdzie w blasku świateł scenicznych mogła zaprezentować swoje umiejętności.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe