Kalisz: Okradli 84-latka

  • 07.09.2017, 10:22
  • Patrycja Pera
Kalisz: Okradli 84-latka pixabay
Niestety oszuści podszywający się pod pracowników wodociągów po raz kolejny dali o sobie znać. Tym razem ich łupem padły pieniądze należące do 84-latka. Przypominamy, aby zwłaszcza seniorzy, mieszkający samotnie nie wpuszczali do domów obcych osób.

Przestępcy, aby dostać się do mieszkania i zabrać z niego pieniądze oraz wartościowe przedmioty wymyślają najróżniejsze historie. Działają w sposób bezwzględny - umiejętnie manipulując rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać ufność starszych osób.

We wtorek, 5 września br. doszło do kolejnej kradzieży na szkodę seniora. Do drzwi mieszkania 84-latka zapukała kobieta, która oświadczyła, że jest przedstawicielem wodociągów i sprawdza instalację pod kątem ewentualnych napraw. Po krótkiej rozmowie oszustka poprosiła seniora o pomoc przy sprawdzeniu ciśnienia wody w instalacji. Będąc w łazience umiejętnie odwróciła uwagę pokrzywdzonego i zajęła go rozmową. Ten moment wykorzystał wspólnik kobiety, który przeszukał pomieszczenie i ukradł znajdujące się w jednym z nich pieniądze.

Tego typu sytuacje pokazują, jak bezwzględnie działają przestępcy. Nawet mając świadomość, że zabierają osobom starszym z trudem zgromadzone oszczędności, nie cofną się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. KMP Kalisz

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe