Ostrów: Ostrowski policjant wicemistrzem Polski służb mundurowych w kolarstwie szosowym

  • 06.09.2017, 15:08 (aktualizacja 06.09.2017, 16:22)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ostrowski policjant wicemistrzem Polski służb mundurowych w kolarstwie…
St. post. Michał Michalski pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Poza pracą w policji, jego pasją jest kolarstwo. 3 września ostrowski policjant został wicemistrzem Polski. Jak sam mówi, w ramach treningu miesięcznie przejeżdża ponad 1 tysiąc km na rowerze.

W niedzielę, 3 września w ramach Festiwalu Kultury i Sportu w Żyrardowie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Komendę Główną Policji i Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów pod patronatem Komendanta Głównego Policji i prezydenta Żyrardowa. Kolarze musieli pokonać dystans 50 km. Zawody miały na celu popularyzację sportu, a także zacieśnianie kontaktów między uczestnikami i integrację formacji mundurowych. Tego dnia st.post. Michalski został wicemistrzem Polski służb mundurowych w kolarstwie szosowym. Należy dodać, że policjant odniósł również wiele innych sukcesów, m.in. w ubiegłym roku został Mistrzem Polski Policji, mistrzostwa te odbyły się w Poznaniu. Natomiast w tym roku policjant uplasował się na piątym miejscu. St. post. Michalski jest policjantem, który doskonale potrafi pogodzić swoją sportową pasję z policyjną służbą. Sukcesów Michała nie byłoby bez ciężkich treningów, dzięki którym jest w stanie rywalizować z najlepszymi. Michał trenuje 4-5 razy w tygodniu, rowerem pokonując miesięcznie ponad tysiąc kilometrów. Policjant od 2010 roku należy do Ostrowskiego Towarzystwa Rowerzystów INTERKOL.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe