Kalisz: Nielegalny tytoń w sklepie z zabawkami

  • 06.09.2017, 09:06
  • Patrycja Pera
Kalisz: Nielegalny tytoń w sklepie z zabawkami KMP Kalisz
Funkcjonariusze operacyjni Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, po raz kolejny przechwycili nielegalne papierosy oraz tytoń. W jednym ze sklepów z zabawkami zabezpieczono blisko 3 tys. sztuk papierosów oraz ćwierć kilograma tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Właścicielka kontrabandy odpowie za wykroczenie karno-skarbowe.

Kaliscy funkcjonariusze w dalszym ciągu podejmują działania zmierzające do wyeliminowania z rynku nielegalnych towarów. Każda uzyskana informacja, jest weryfikowana i starannie sprawdzana. W ostatnim czasie sprawdzano miejsca nielegalnej dystrybucji papierosów i tytoniu.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w poniedziałek 4 września, weszli do jednego ze sklepów z zabawkami na terenie miasta. W trakcie kontroli tego punktu handlowego oraz miejsca zamieszkania właścicielki sklepu zabezpieczono łącznie blisko 3 tys. sztuk papierosów oraz ćwierć kilograma tytoniu. Towary nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy.

W przypadku, gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku, wyniosłyby około 2,5 tys. złotych. 36-letnia właścicielka kontrabandy, będzie odpowiadać za wykroczenie karno-skarbowe. Grozi jej wysoka grzywna.

Policjanci przestrzegają przed kupowaniem papierosów niewiadomego pochodzenia, a właśnie tak należy traktować wyroby bez znaków akcyzy. Często nieznany jest skład tych produktów. Takie nielegalne towary mogą zagrażać naszemu zdrowiu a nawet życiu. KMP Kalisz

Patrycja Pera

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe