Ostrów: Nowe Solarisy na ostrowskich ulicach

  • 05.09.2017, 15:26
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nowe Solarisy na ostrowskich ulicach
W Ostrowie pojawiły się trzy nowe, nowoczesne autobusy niskoemisyjne, spełniające restrykcyjna normę Euro 6 - Solaris Urbino. Mieszkańcy mogli się z nimi zapoznać w minioną niedzielę, kiedy to spółka zorganizowała przejazd po ostrowskich ulicach.
To pierwsze autobusy, które zostały zakupione w ramach dotacji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W tym roku pojawią się jeszcze w Ostrowie cztery autobusy elektryczne. Cały projekt wart jest 21 milionów złotych przy dofinansowaniu z WRPO w wysokości aż 15 milionów. - Obecnie Miejski Zakład Komunikacji w swej flocie posiada 59 autobusów. Po zakupie nowoczesnych Solarisów, ta ilość się nie zmieniła. Nowe pojazdy wymieniły te, które po ostrowskich ulicach jeżdżą od bardzo dawna. Najstarsze, mające ponad milion kilometrów przebiegu, jeżdżą nawet od 25 lat. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu zapłaciliśmy za nie jedynie 15 proc. ich wartości – mówi Bartosz Ziółkowski, prezes MZK. Na ostrowskim Rynku, autobusy zostały zaprezentowane mieszkańcom. - W naszych autobusach są dwa miejsca na wózki inwalidzkie z pasami bezpieczeństwa. W większości pojazdów stosuje się jedno. Poza funkcją „przyklęku”, czyli obniżania podłogi przy podjeździe na przystanek, w autobusie jest wysuwana rampa dla wózków inwalidzkich oraz dziecięcych. Co ważne - są to autobusy niskoemisyjne, spełniające restrykcyjna normę Euro 6. Autobusy są czerwone i w takich barwach będą jeździć - nie będą oklejane reklamami – wymienia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Nowe autobusy już wyjechały na ulice miasta i kursują na regularnych liniach. Najpierw trafiły na linie miejskie - C, 25, 8.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe