Kalisz: Solarisy wyjechały!

  • 05.09.2017, 07:52
  • Patrycja Pera
Kalisz: Solarisy wyjechały! UM Kalisz
Na ulice Kalisza wyjechały nowe, niskopodłogowe, przyjazne dla środowiska i pasażerów, autobusy.

Przez dwa miesiące stały w zajezdni, ale od wczoraj fabrycznie nowe autobusy wyjechały w końcu na ulicę. 

Problem dotyczył oprogramowania,  a dokładnie jednego z systemów odpowiedzialnych za sprzedaż biletów i obsługę kart elektronicznych. Ówczesny prezes spółki, Marek Wdowczyk zapewniał, że uporają się z tą usterką w ciągu dwóch tygodni. Niestety trwało to, aż dwa miesiące. 

Od pierwszego września mieszkańcy Kalisza mogą skorzystać z autobusów i rozwiązań, które zostały w nich zastosowane, np. elektroniczne, wyraźne, klapkowo-ledowe tablice kierunkowe nowej generacji, system obsługujący kasowniki z wyświetlaczem dotykowym czy całopojazdowa klimatyzacja. Dodatkowo gniazda USB do ładowania telefonów w przestrzeni pasażerskiej i bezpłatny dostęp do internetu poprzez Wi-Fi .

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe