Powiat Ostrowski: ,,Swojacy'' na festiwalu w Rawiczu

  • 04.09.2017, 15:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: ,,Swojacy'' na festiwalu w Rawiczu
W sobotę 2 września Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" z Moszczanki wziął udział w II Międzynarodowym Festiwalu Muzyków Ludowych w Rawiczu.
Poza kapelami i towarzyszącymi im zespołami z Polski na scenie można było zobaczyć i usłyszeć gości z Czech, Słowacji czy Białorusi. Kapele prezentowały głównie muzykę z udziałem dud - instrumentem charakterystycznym dla polskich, czeskich i słowackich kapel góralskich, jak również wielu regionów Wielkopolski - co udowodniły Kapela "Biskupianie" czy Zespół Regionalny "Wisieloki". "Swojacy" również starają się podtrzymywać tradycję i kilka osób uczy się grać na dudach, dlatego udział w tym przeglądzie był dla nich ciekawym doświadczeniem.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe