Powiat Ostrowski: Kultura na walizkach

  • 04.09.2017, 10:08
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kultura na walizkach
3,7 mln zł mają wynieść koszty termomodernizacji budynku Gminnego Ośrodka Kultury (GOK) w Przygodzicach, która rozpocznie się we wrześniu br. i potrwa przez najbliższy rok.
Na ten cel gmina pozyskała 85. procentowe dofinansowanie kosztów kwalifikowanych (takich, które podlegają refundacji z funduszy unijnych). Inwestycja - oprócz zwiększenia efektywności energetycznej istotnie wpłynie na poprawę estetyki siedziby ośrodka kultury. GOK zyska nowoczesne rozwiązania m.in: fotowoltaikę, klima-wentylację, oświetlenie led. Placówka na czas modernizacji przeniesie się do dawnego przedszkola w Przygodzicach). Mieszcząca się także w budynku GOK gminna biblioteka, wraz z księgozbiorem, przeprowadzi się do budynku gimnazjum. Zajęcia poszczególnych sekcji GOK będą organizowane w miejscowych: Chacie Regionalnej, w przyszkolnej hali widowiskowo-sportowej i w gimnazjum. - Realizacja zadania tylko ze środków własnych gminy, byłaby mocno utrudniona i rozciągnięta w czasie, a tak możemy przeprowadzić kompleksową termomodernizację GOK i dostosować budynek do wymogów, które musi spełniać - podkreśla wójt Krzysztof Rasiak. Zakres robót obejmie w dużym skrócie przebudowę pomieszczeń, docieplenie i izolację fundamentów, ścian i dachu, a także wymianę pokrycia dachowego i wzmocnienie jego konstrukcji, wymianę drzwi i okien, modernizację istniejących instalacji. Zamontowane zostaną również panele fotowoltaiczne. Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie 85 proc. kosztów kwalifikowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi Priorytetowej 3 „Energia”, Działanie 3.2 „Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym” w ramach Poddziałania 3.2.4 „Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym w ramach ZIP dla rozwoju AKO” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 dla projektu pt. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Przygodzice”. W ramach tego samego programu zmodernizowana zostanie szkoła w Chynowej wraz z salą gimnastyczną i tamtejszym przedszkolem. Na wszelki wypadek TW Fot. Tomasz Wojtasik
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe