Ostrów: Ostrowski Budżet Obywatelski – ruszyło głosowanie!!!

  • 02.09.2017, 07:30 (aktualizacja 04.09.2017, 14:18)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ostrowski Budżet Obywatelski – ruszyło głosowanie!!!
Można już głosować na zadania zgłoszone w III edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 30 września, a swój głos można oddać tradycyjnie - korzystając z papierowych kart do głosowania lub elektronicznie, na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Zarówno głosowanie elektroniczne jak i tradycyjne z wykorzystaniem papierowych kart do głosowania jest możliwe poprzez wpisanie numerów zadań, których realizację się popiera. - Każdy mieszkaniec może wybrać maksymalnie dwa różne zadania duże, o wartości nieprzekraczającej 250 tys. złotych brutto i dwa różne zadania małe, o wartości do 25 tys. złotych – informuje Milena Tacik, kierownik Biura Inicjatyw i Konsultacji Społecznych ostrowskiego Urzędu Miejskiego. W trzeciej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego poddanych pod głosowanie zostało 70 propozycji mieszkańców - 46 zadań dużych oraz 24 małe. W 2017 roku na realizację zwycięskich zadań przeznaczono milion złotych. W III edycji OBO głosowanie mieszkańców będzie trwało przez cały wrzesień. Prawo do udziału w nim mają wszyscy mieszkańcy Ostrowa, którzy najpóźniej 31 grudnia 2017 roku ukończą 13 rok życia. - Gorąco zachęcam wszystkich ostrowian do udziału w głosowaniu. W ten sposób wspólnie zmieniamy nasze miasto. Mocno trzymam kciuki za wszystkie biorące udział w głosowaniu zadania. Zwycięzców poznamy na gali finałowej, która odbędzie się 16 października w Ostrowskim Centrum Kultury – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa. Zwycięskie zadania zrealizowane zostaną w przyszłym roku. Mieszkańcy głosujący w tradycyjny sposób mogą korzystać z ośmiu punktów do głosowania zlokalizowanych na terenie naszego miasta. Karty są dostępne do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miejskiego oraz w punktach do głosowania. W obu przypadkach wypełnioną kartę należy wrzucić do urny. Natomiast głosowanie elektroniczne, wzorem ubiegłego roku, jest możliwe poprzez stronę internetową Urzędu Miejskiego pod adresem https://budzetostrow.pl/www/formularz-glosowania-bez-rejestracji w zakładce Ostrowski Budżet Obywatelski. Lokalizacja punktów do głosowania tradycyjnego: * Urząd Miejski Referat Obsługi Mieszkańców al. Powstańców Wielkopolskich 18 poniedziałek – piątek 8:00 - 16:00 * Kino Komeda 3D al. Powstańców Wielkopolskich 22 wtorek – piątek 8:00 - 20:00 sobota – niedziela 15:00 – 20:00 * Muzeum Miasta - Ratusz Rynek 1 poniedziałek, wtorek, środa i piątek 8:00 – 15:30 czwartek 10:00 – 17:30 * Ostrowskie Centrum Kultury ul. Wolności 2 poniedziałek - piątek 8:00 - 21:00 sobota 10:00 - 14:00 * Biuro Obsługi Klienta WODKAN S.A. ul. Grabowska 29a Targowisko pawilon 46 poniedziałek – piątek 8:00 – 15:00 * Biuro Obsługi Klienta WODKAN S.A.. ul. Asnyka 8 poniedziałek – piątek 9:00 – 16:00 * Biuro Obsługi Klienta WODKAN S.A. ul. Partyzancka 27 poniedziałek – piątek 7:30 – 16:30 * Targowisko Miejskie S.A. ul. Targowa 1 poniedziałek-sobota: 8:00 - 15:00.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe