Ostrów: Kolejni włamywacze w rękach policjantów

  • 01.09.2017, 15:05
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Kolejni włamywacze w rękach policjantów
Odpowiedzialności karnej nie unikną sprawcy włamań. Ostrowscy kryminalni z policjantami z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach ustalili, że 26-latek i jego trzech wspólników kilkukrotnie włamało się do domu jednorodzinnego na terenie gminy Sieroszewice. Pierwsze włamanie miało miejsce w czerwcu br., skąd sprawcy ukradli sprzęt elektroniczny, odzież, biżuterię. W kolejnych włamaniach mężczyźni ukradli m. in. instalację grzewczą, przęsła ogrodzeniowe, czy maszynę do szycia. Łącznie straty wyceniono na ponad 14 tys. zł.
Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy wraz z funkcjonariuszami z Nowych Skalmierzyc pracowali nad sprawami związanymi z włamaniami do domu jednorodzinnego na terenie gminy Sieroszewice. Na początku czerwca tego roku, złodziej po wyłamaniu drzwi wejściowych dostał się do mieszkania i skradł m. in. sprzęt elektroniczny, odzież i biżuterię. Kolejne włamania miały miejsce w ubiegłym tygodniu. Wówczas z tego samego mieszkania włamywacz skradł m.in. instalację grzewczą, przęsła ogrodzeniowe, czy maszynę do szycia. Policjanci uzyskali materiały, dzięki którym wytypowali czterech mężczyzn, mogących mieć związek z tymi przestępstwami. W tym czasie policjanci przesłuchali też świadków. Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie wykazał, że osobami podejrzanymi o włamania i kradzieże są mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego. Policjanci w ubiegłą sobotę, 26 sierpnia i kolejnych dwóch dniach zatrzymali podejrzanych. Mężczyźni przyznali się do kradzieży z włamaniami. Sprawcy narazili właściciela wstępnie na straty ponad 14 tys. złotych. Złodziejom zostały postawione zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozić może do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Teraz, policjanci wykonują czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia. KPP Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe