Ostrów: Czarnecki skrytykował prezydenta Francji

  • 30.08.2017, 14:27
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Czarnecki skrytykował prezydenta Francji
W Ostrowie gościł wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Ryszard Czarnecki. Podczas spotkania z dziennikarzami stwierdził m.in., że Unia nie ma żadnych instrumentów, aby nałożyć na Polskę sankcję.
Ryszard Czarnecki podczas wizyty w Ostrowie ustosunkował się do krytycznej wypowiedzi prezydenta Francji Emmanuela Macron na temat Polski. Stwierdził, iż trzy miesiące po wyborach popiera go ledwie co siódmy obywatel Francji. Europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości uważa, że prezydent Francji usiłuje odwrócić uwagę opinii publicznej od tego, co się dzieje w jego w kraju. - Nie może być tak, że próbuje się ustawić Polskę do kąta - mówi. - To niedopuszczalny język wobec piątego pod względem wielkości kraju UE. Zaznaczył także, że rząd Polski będziemy walczył o prawa pracowników delegowanych, bo jest to gra o duże pieniądze i miejsca pracy. Ryszard Czarnecki ustosunkował się również do sprawy przyjmowania uchodźców. Bruksela cały czas podtrzymuje bowiem, że Polska ma przyjąć w pierwszej fazie 7 tysięcy, a w drugiej 5 tysięcy uchodźców. - Przyjęliśmy w latach 90 około 100 tysięcy muzułmanów z Czeczenii - mówi. - W ostatnich latach do Polski przyjechały setki tysięcy obywateli z Ukrainy, którzy są nam bliżsi w sensie cywilizacyjnym, kulturowym i religijnym. Natomiast poseł PiS Tomasz Ławniczak, który towarzyszył Ryszardowi Czarneckiemu podczas konferencji, ustosunkował się do sytuacji w polskiej gospodarce. Poinformował m.in., że na koniec czerwca w budżecie było 5,9 mld zł nadwyżki. Podał, że w 2015 roku w kraju było 3050 km dróg ekspresowych i autostrad, to na koniec 2019 będzie ich 4200 a może 4400 km.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe