Powiat Ostrowski: Trwa budowa hali

  • 30.08.2017, 01:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Trwa budowa hali
Trwają prace związane z budową hali sportowej, która powstaje przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach.
Obecnie jest już widoczny zarys jej murów a także trzykondygnacyjny łącznik pomiędzy szkołą a wznoszonym budynkiem. Termin zakończenia inwestycji wyznaczono do sierpnia przyszłego roku, tak aby uczniowie wraz z początkiem roku szkolnego 2018 zaczęli korzystać z nowej części placówki. Hala sportowa będzie posiadała pole gry o wymiarach 36x18 metrów ze składaną trybuną mogącą pomieścić 163 widzów. Ponadto zaprojektowano przy niej pomieszczenia socjalne, magazyn sprzętu, wiatrołap i toalety. W łączniku na parterze zaplanowano pomieszczenia socjalne składające się z dwóch szatni oraz łazienek. Z kolei na I i II piętrze dodatkowo zostaną utworzone po dwie sale lekcyjne mogące pomieścić po 24 uczniów każda. Zadanie będzie w całości sfinansowane z budżetu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, a jego koszt to blisko 5.400.000,00 zł.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe