Ostrów: Policjanci zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierujących

  • 29.08.2017, 13:14
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Policjanci zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierujących
Ośmiu nietrzeźwych kierujących zatrzymali w miniony weekend na ulicach powiatu ostrowskiego policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Rekordzistą okazał się mężczyzna, który zdecydował się prowadzić swój samochód mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
Powtarzane policyjne apele o trzeźwość za kierownicą niestety nie docierają do wszystkich użytkowników dróg. Część kierowców w dalszym ciągu lekceważy obowiązujące przepisy. W miniony weekend funkcjonariusze pełniący służbę na terenie powiatu ostrowskiego, zatrzymali ośmiu kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący osobowym golfem. Podczas kontroli stanu trzeźwości 49-letniego mężczyzny, okazało się, że miał on blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 25 sierpnia, po godzinie 19:00 w Antoninie policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który kierował samochodem mając ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Tuż przed północą została zatrzymana 34-latka, która wsiadła za kierownicę Volkswagena Golfa z blisko 2 promilami. Dodatkowo, okazało się, że kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. W trakcie kontroli policjanci ujawnili też, że auto nie posiada ważnych badań technicznych. 26 sierpnia, w sobotę ok. godz. 14:15 policjanci zatrzymali 51-letniego motorowerzystę, który miał w organizmie ponad 1,8 promila w organizmie. 5 minut później został zatrzymany 63-letni rowerzysta z ponad 2 promilami. Przed 19:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Okazało się, że 38-latek prowadzi z pojazd z ponad 2 promilami w organizmie. W nocy z 26/27 sierpnia w ręce policjantów wpadł 42-latek. Który mając w organizmie 1,98 promila alkoholu kierował motorowerem. 27 sierpnia, kilka minut po 17:00 godną postawą do naśladowania wykazali się mężczyźni, którzy zwrócili uwagę na kierującego fordem, który jechał całą szerokością jezdni. Mężczyźni podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy i postanowili zatrzymać kierującego. O swoich przypuszczeniach powiadomili Policję. Przypuszczenia czujnych mężczyzn były trafne. Kierowca forda był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Postawa osób, które nie były obojętne i powiadomiły Policję o niezgodnym z prawem zachowaniu innych użytkowników ruchu drogowego, zasługuje na uznanie i jest godna naśladowania. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Właściwa reakcja może niejednokrotnie uchronić przed nieszczęśliwymi zdarzeniami. Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. KPP Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe