Ostrów: Rower Pomaga – start!

  • 29.08.2017, 11:52
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Rower Pomaga – start!
Fundacja ekologiczna ARKA zaprosiła Ostrów Wielkopolski do kolejnej odsłony cieszącej się dużym zainteresowaniem ostrowskich rowerzystów akcji Rower Pomaga. – W ubiegłorocznej odsłonie ostrowianie byli klasą sami dla siebie, a nasze miasto zostało przez organizatorów akcji nazwane rowerową stolicą Polski. Dzięki temu ostrowscy uczniowie od ubiegłego roku korzystają z wygranych w akcji rowerów. Trzymam kciuki, by w tym roku było podobnie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Wzorem poprzednich odsłon akcji Fundacja zachęca do aktywnego spędzania czasu na rowerze i rejestrowania przejechanych kilometrów, które zamieniane będą na rowery dla dzieci. - Do udziału w nadchodzącej edycji akcji zaproszonych zostało 10 miast, które aktywnie współpracowały z Fundacją ekologiczną ARKA w poprzednich odsłonach – wyjaśnia prezydent miasta. Tym razem rywalizacja pomiędzy miastami odbywać się będzie przy użyciu aplikacji Endomondo, za pośrednictwem której rejestrowane będą kilometry. Dla każdej z 10 drużyn fundacja założyła rywalizację na platformie Endomondo. Za każde zarejestrowane 100 tysięcy kilometrów fundacja przekaże jeden rower dla dzieci. W początkowej fazie akcja ma charakter rywalizacji. Drużyna, która jako pierwsza przejedzie 100 tysięcy rowerowych kilometrów otrzyma dodatkowy rower. Drużyna, która osiągnie 100 tysięcy kilometrów zaczyna współpracować z drużynami pozostałymi i pomaga im zbierać kilometry tak, aby każda z drużyn mogła przekazać rower dzieciom ze swojego terenu. W przypadku, gdy akcja zakończy się sukcesem fundacja ekologiczna ARKA będzie szukać sponsorów na kolejne rowery lub uruchomiona zostanie akcja croufundingową. Środki na zakup 11 rowerów pochodzą z wpłat 1 proc. dla Fundacji Ekologicznej ARKA. Zachęcamy ostrowskich rowerzystów do aktywnego wspierania akcji Rower Pomaga. Szczegóły na stronie www.rowerpomaga.pl
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe