Ostrów: Platforma popiera Herwicha

  • 28.08.2017, 13:03 (aktualizacja 28.08.2017, 13:20)
  • Patrycja Pera
Ostrów: Platforma popiera Herwicha
Platforma Obywatelska proponuje radnego Mariana Herwicha na przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa.

Grupa radnych, w skład której wchodzi 9 radnych Platformy i 3 radnych niezależnych, w poniedziałek 28 sierpnia, zorganizowali konferencję prasową, która dotyczyła zmian jakie zachodzą w Radzie Miejskiej - wybór  nowego przewodniczącego.
Zdaniem radnego Andrzeja Kornaszewskiego, były już przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Lisiecki, ingerował w pracę komisji. 
Wśród przykładów można wymienić niedopuszczenie do zwołania wspólnego posiedzenia komisji działalności gospodarczej budżetu i finansów, która miała być poświęcona omówieniu obu koncepcji budowy hali widowiskowo-sportowej -Andrzej Kornaszewski, radny PO. -  Przewodniczący nie zgodził się na takie posiedzenie, właściwie bez uzasadnienia. 
Radni PO zarzucają mu również, że w codziennej pracy coraz częściej prezentował stanowisko prezydent Ostrowa, a nie  rady. 
Na ostatniej sesji pojawiła sie informacja, że ma dojść do zmiany wiceprzewodnicych Rady. Klub PO odrazu po przyjęciu dymisji, zaproponuje swoich kandydatów.
- Cieszy mnie fakt, że radny Lech Topolan i Michał Szmaj, do których nie mieliśmy szczególnych zastrzeżen, rozumieją, że prezydium rady musi być obsadzone osobami , które w danym momencie reprezentują większość w radzie - wyjaśnia Wojciech Matuszczak, ostrowski radny.
Wkrótce rozpoczyna się ostatni rok pracy Rady Miejskiej tej kadencji. Radni zarzucają prezydent Beacie Klimek,  brak transparentności.
- Powinna ona szczególnie występować w odnosieniu do działań miejskich spółek komunalnych - zarzuca Andrzej Kornaszewski. - Jest totalny brak informacji. Beata Klimek zapowiadała audyty wszystkich ostrowskich spółek, niestety od trzech lat radni nie mogą niczego się dowiedzieć. Na zapytania radnych odpowiedzi są bardzo ogólne, a nawet nieprawdziwe. Zdarza się, że nie otrzymujemy odpowiedzi w ogóle.
Radni twierdzą, że  do tej pory niewiadomo jakie miasto poniesie koszty w wyniku reformy oświaty. Mówiło się o czterystu tys. złotych, ale już teraz wiadomo, że wzrosną kilkaktrotnie. Zarzucili również brak działań prezydent skutecznych działań w  pozyskaniu środków  zewnętrznych. 
 Niepokoją również sprawy budżetu.  Zatrzymanie inwestycji strategicznych dla Ostrowa jak rama komunikacyjna, zmniejszenie środków na budowę ulic.  
Dziewięciu radnych z PO i trzech niezależnych zaproponuje Mariana Herwicha na przewodniczącego Rady Miejskiej. Dwunastu radnych stanowi większość, zatem wydaje się, że sprawa jest przesądzona, jednak w głosowaniu weźmie również udział sam Marian Herwich, który będzie głosował na siebie. Uchwała może zostać później poddana pod ocenę  przez Naczelny Sąd Administracyjny, który już kiedyś wyrokował w takiej sprawie. Radni PO jednak przychylają się do nowszych wyroków Sądu, który zgadza się na głosowanie radnego na samego siebie.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
an
an 29.08.2017, 08:46
fatalny wybór były trep

Pozostałe