Ostrów: AlcoBlow dla ostrowskich policjantów

  • 15.02.2017, 18:19
  • Ryszard Binczak
Ostrów: AlcoBlow dla ostrowskich policjantów
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zostali wyposażeni w nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości - AlcoBlow. Funkcjonariusze będą wykorzystywać je podczas codziennej służby do ujawniania kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu. Urządzenia zostały zakupione i przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.
WORD w Kaliszu od lat wspiera wszelkie inicjatywy, które policjanci podejmują na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. W ramach tej współpracy WORD wspiera również rzeczowo ostrowską komendę. Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Stanisław Piotrowski wczoraj, 14 lutego przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Ostrowie Wielkopolskim podinsp. Zbigniewowi Raczakowi dwa urządzenia AlcoBlow. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, oprócz realizacji bieżących zadań, w których wykorzystuje urządzenia do badania stanu trzeźwości, prowadzi szereg wzmożonych akcji np. „trzeźwość”, „trzeźwy poranek”, „alkohol i narkotyki”. Tylko od początku tego roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali stan trzeźwości ponad 7 tysięcy kierujących. AlcoBlow jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. KPP Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe