Powiat Kaliski: Otwarcie ciągu pieszo-rowerowego

  • 28.08.2017, 10:22
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Otwarcie ciągu pieszo-rowerowego UG Szczytniki
We wtorek, 22 sierpnia br. w Szczytnikach odbyło się uroczyste otwarcie ciągu pieszo-rowerowego pobudowanego wzdłuż drogi krajowej nr 12. Spotkanie odbyło się z inicjatywy lokalnej społeczności, która od dawna zabiegała o realizację inwestycji.

Poświęcenia ścieżki dokonał proboszcz parafii Szczytniki ks. Mariusz Buczek. Na uroczystość przybyli: dyrektor GDDKiA pan Marek Napierała, Z-ca Dyrektora GDDKiA pan Tadeusz Łuka, Kierownik Rejonu Dróg GDDKiA w Kaliszu pan Józef Przybyłek, Z-ca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kalisz pan Mirosław Niczyporuk, proboszcz parafii w Szczytnikach, Wójt Gminy Szczytniki pan Marek Albrecht, przewodniczący RG pan Bogdan Augustyniak oraz radni, sołtysi i mieszkańcy gminy.

Ciąg pieszo-rowerowy ma prawie 7 km długości i biegnie wzdłuż drogi krajowej nr 12 od miejscowości Szczytniki do granicy z gminą Opatówek. Jego budowa w bardzo dużym stopniu poprawiła bezpieczeństwo miejscowej ludności oraz wszystkich poruszających się chodnikiem i krajową 12-tką. Inwestycja rozpoczęła się w 2010 roku i była realizowana w kilku etapach. Na początku wybudowano 1,1 km chodnika z kostki brukowej, a w 2016r. pozostałe ponad 5 km ciągu o nawierzchni bitumicznej. Wartość inwestycji GDDKiA przy budowie ciągu pieszo-rowerowego to prawie 3 mln zł, a koszt po stronie gminy to kwota 412 tys. zł.

Podczas uroczystego otwarcia Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht podziękował przedstawicielom GDDKiA i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji zadania w imieniu własnym, władz samorządowych, mieszkańców gminy oraz użytkowników ciągu pieszo rowerowego za wszelkie dotychczasowe działania skierowane dla gminy w celu poprawy bezpieczeństwa osób poruszających się krajową 12, wyrażając jednocześnie chęć dalszej współpracy.

Wójt Gminy Szczytniki składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom sołectwa Szczytniki, którzy brali udział w organizacji uroczystości otwarcia ciągu pieszo-rowerowego.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe