Kalisz: "Dni Działkowca" z policjantami

  • 25.08.2017, 14:36
  • Ryszard Binczak
Kalisz: "Dni Działkowca" z policjantami
Na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pogodny” w Kaliszu odbyły się obchody "Dni Działkowca". Do udziału w festynie zorganizowanym z tej okazji zostali zaproszeni również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Podczas rozmów z właścicielami ogródków działkowych, policjanci informowali w jaki sposób zabezpieczyć swoje mienie. W trakcie imprezy mundurowi zachęcali również do znakowania rowerów.
Podczas spotkania z działkowcami policjanci przypominali o zbliżającym się okresie jesienno-zimowym, podczas którego opustoszałymi altankami mogą interesować się złodzieje, licząc na łatwe łupy. Stróże prawa przypominali o podstawowych zasadach ostrożności, jakimi należy się kierować, aby uniknąć kradzieży oraz włamania. Apelowali o to, aby pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu altanek i pomieszczeń na narzędzia oraz przede wszystkim nie przechowywać na działce cennych przedmiotów. Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej przypominali również uczestnikom festynu, że złodziej może wtargnąć na działkę i pozbawić ich cennych przedmiotów, gdy na niej przebywają i są zajęci pracami porządkowymi. Dlatego też, nie należy pozostawiać bez nadzoru w otwartych altanach pieniędzy, telefonu, dokumentów i innych wartościowych rzeczy. Na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pogodny” pojawiło się także policyjne stoisko, na którym można było obejrzeć umundurowanie oraz sprzęt policyjny. Każdy uczestnik festynu mógł przymierzyć czapki, kaski, tarcze, kamizelki oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci mogły wziąć udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję zabawach i konkursach. W trakcie imprezy działkowcy mogli również dowiedzieć się, kto jest ich dzielnicowym. Na specjalnie zamontowanym ekranie, wyświetlone zostały sylwetki wraz z numerami kontaktowymi, do wszystkich dzielnicowych z terenu miasta Kalisza. KMP Kalisz
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe