Ostrów: Ostrów z miejską aplikacją

  • 25.08.2017, 12:55
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ostrów z miejską aplikacją
Trwają prace programistyczne nad aplikacją miejską, którą ostrowski Urząd Miejski chce jeszcze w tym roku oddać do dyspozycji mieszkańców. Aplikacja będzie mieć przeróżne zastosowanie – będzie m.in. wskazywać miejskie atrakcje, wyznaczać trasę pomiędzy interesującymi punktami, ale też informować o dniu wywozu śmieci.
- Postęp technologiczny na nikogo nie czeka. Ostrów wprowadza coraz więcej rozwiązań smart city, a miejska aplikacja jest tego kolejnym przykładem. Aplikację będzie można ściągnąć na swój telefon i na bieżąco otrzymywać aktualne informacje o mieście. Dla osób przyjezdnych będzie to z kolei znakomite rozwiązanie, by poznać najciekawsze zakątki naszego miasta i posłuchać szczegółów na temat ich historii. Dowiedzą się również, gdzie można smacznie zjeść, czy wygodnie przenocować – wymienia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Ostrowska aplikacja mieć będzie mnóstwo przydatnych funkcji, a szatą graficzną dostosowana zostanie do strony internetowej ostrowskiego Urzędu Miejskiego. Zawierać będzie m.in. prezentację szlaków turystycznych oraz moduł audio, dzięki któremu wybrane obiekty będą posiadały funkcję odczytu audioprzewodnika. Z aplikacji dowiemy się też o bieżących wydarzeniach i miejskich aktualnościach. Dzięki funkcji „Planer” możliwe będzie stworzenie własnego planu zwiedzania – dodawanie obiektów do planera oraz wyświetlanie ich na mapie. Aplikacja wskaże też trasy dojazdu od pozycji użytkownika do danego obiektu. - To oczywiście nie wszystkie możliwości ostrowskiej aplikacji, której start planujemy jesienią tego roku. Dzięki niej dowiemy się na przykład, na jaki termin planowany jest wywóz odpadów z naszej posesji. Co istotne, w każdej chwili będziemy mogli poszerzyć aplikację o kolejną funkcjonalność, która na dany moment okaże się potrzebna. Aplikacja daje nam ogromne możliwości – przekonuje Robert Marcinkowski, naczelnik Wydziału Informatyki w ostrowskim urzędzie. Treści aplikacji prezentowane będą w dwóch językach - polskim i angielskim. Będzie ona dostępna na systemach: Android i iOS.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe