Kalisz: Partnerska wizyta w Erfurcie

  • 24.08.2017, 01:15
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Partnerska wizyta w Erfurcie
Dwa interesujące dni spędzili w Erfurcie przedstawiciele naszego miasta: prezydent Grzegorz Sapiński, radny Paweł Gołębiak, Grażyna Dziedziak, naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki oraz Agnieszka Tomaszewska, zajmująca się współpracą z miastami partnerskimi.
Miasto Erfurt zaprosiło swoje zaprzyjaźnione miasta z okazji obchodzonego w tym roku w całych Niemczech 500-lecia Reformacji oraz 24. edycji Festiwalu na Stopniach Katedry. Oprócz delegacji z Kalisza w programie uczestniczyli też goście z węgierskiego Györ, bułgarskiego Lovetch oraz Moguncji. Pierwszego dnia gospodarze zaproponowali zwiedzanie Erfurtu szlakiem miejsc związanych z Marcinem Lutrem, który jeszcze jako student prawa, a później jako zakonnik w klasztorze augustianów eremitów o najsurowszej regule, spędził tam prawie 10 lat swojego życia. Kolejnego dnia w sali recepcyjnej ratusza odbyło się oficjalne spotkanie zagranicznych delegacji z nadburmistrzem Erfurtu, Andreasem Bauseweinem oraz przedstawicielami Urzędu Miejskiego. Zwieńczeniem dwudniowej wizyty miał być plenerowy spektakl opery "Trubadur" Giuseppe Verdiego na malowniczym tle 70 schodów między erfurcką katedrą i kościołem św. Sewera. Niestety pogoda pokrzyżowała ambitne plany organizatorów: jeszcze przed antraktem deszcz i nadchodząca burza zmusiła widzów do zejścia z trybun i przerwania spektaklu. AT
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe