Kalisz: Podsumowanie wakacyjnych ofert

  • 23.08.2017, 02:00
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Podsumowanie wakacyjnych ofert
Około 13.000 dzieci skorzystało podczas tegorocznych wakacji z różnych zajęć zaproponowanych przez władze samorządowe Kalisza.
Zajęcia o charakterze profilaktyczno-opiekuńczo-rekreacyjnym zorganizowano w pięciu szkołach na terenie Kalisza: Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 16, Szkole Podstawowej nr 17, Szkole Podstawowej nr 18, a także w Zespole Szkół nr 11 – tu wakacyjny czas spędzały dzieci niepełnosprawne umysłowo. W czterech pierwszych szkołach opieka była zapewniona w lipcu i sierpniu, w ZS 11 wyłącznie w lipcu. - W przyszłym roku planujemy poszerzyć tę współpracę o kolejny wakacyjny miesiąc – mówi wiceprezydent Kalisza, Karolina Pawliczak. Codziennie (oprócz sobót i niedziel) do każdej szkoły przychodziło ok. 80 dzieci. Oprócz zajęć i zabaw świetlicowych najmłodsi uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych: quizach, konkursach plastycznych, przygotowaniu plakatów (uzależnienia, przemoc rówieśnicza itp.) oraz w spotkaniach ze strażnikami miejskimi na temat bezpieczeństwa i zasad obowiązujących w ruchu drogowym, z policjantami na temat zagrożeń związanych z okresem wakacji: uzależnień, bezpieczeństwa nad wodą i z przedstawicielami Urzędu Skarbowego. Mieli również możliwość udziału w warsztatach poświęconych udzielaniu pierwszej pomocy oraz w warsztatach na temat zdrowego żywienia. Przez całe wakacje, w każdy czwartek, począwszy od 6 lipca, w godzinach od 16.00 do 19.00 organizowane były przed kaliskim ratuszem „Dziecięce Czwartki w Mieście”. Były to animacje: zumba, areobik, warsztaty artystyczne, profilaktyczne i zajęcia sportowe dla dzieci. Przed nami jeszcze jedno spotkanie z najmłodszymi – 24 sierpnia. Na zakończenie „Dziecięcych Czwartków w Mieście”, a tym samym wakacji, 31 sierpnia 2017 r. w godzinach od 17.00 do 19.00 odbędzie się wielki finał: koncert „Centrum Uśmiechu”. Już dziś zapraszamy na Główny Rynek. W tym roku na wakacyjne obozy wyjechało 520 dzieci. Udział był bezpłatny – finansowany z budżetu miasta. Organizatorami, wyłonionymi w drodze konkursu ofert, byli: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Polski Czerwony Krzyż, Związek Harcerstwa Polskiego oraz podmioty prowadzące świetlice socjoterapeutyczne. Obóz zakładał zarówno wypoczynek, jak i udział w programie profilaktyczno-terapeutycznym. Dzieci wypoczywały między innymi w takich miejscowościach, jak: Jastrzębia Góra, Biały Dunajec, Mikoszewo, Jarosławiec, Dźwirzyno, Świeradów Zdrój. KC
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
E.H
E.H 26.09.2017, 16:10
Kiedy będą wyniki konkursu "ostrów smogowi mówi nie"?

Pozostałe