Ostrów: Zgłoś zadanie do Gminnego Programu Rewitalizacji!

  • 15.02.2017, 10:43
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zgłoś zadanie do Gminnego Programu Rewitalizacji!
Dzisiaj, 15 lutego, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (nad Bankiem Ochrony Środowiska), w godz. od 16.30 do 18.30, odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące opracowywania programu rewitalizacji, w czasie którego będzie można uzyskać pomoc w wypełnianiu fiszek projektowych. Podczas dyżuru zainteresowani mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli skorzystać z pomocy pracowników Urzędu Miejskiego.
Pomysły mieszkańców opisane w fiszkach projektowych muszą być realizowane na obszarze rewitalizacji, czyli na terenie osiedli Śródmieście lub Powstańców Wielkopolskich. Przygotowane projekty powinny zostać ukierunkowane na osiągnięcie rezultatów w sferze społecznej, gospodarczej, środowiskowej oraz technicznej i przestrzennej. - Zachęcam mieszkańców do skorzystania ze specjalnie zorganizowanych dyżurów konsultacyjnych, podczas których uzyskają pomoc w zakresie wypełnienia fiszek projektowych. Pomysły mieszkańców mogą dotyczyć działań związanych z sferą kultury, edukacji, bezpieczeństwa, ochrony środowiska itp. – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Po weryfikacji wniosków przez pracowników właściwych komórek Urzędu Miejskiego, pozytywnie ocenione zadania zostaną umieszczone w Gminnym Programie Rewitalizacji. Ustalenie ostatecznej listy wniosków o ujęcie projektu w Gminnym Programie Rewitalizacji dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na lata 2016-2023 planowane jest na marzec 2017 roku. Formularze zadań rewitalizacyjnych do Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na lata 2016-2023 zgłaszać można do 24 lutego 2017 roku. Najlepsze pomysły, wpisujące się w działania rewitalizacyjne miasta, mają szansę na realizację w latach 2018-2019. Fiszki projektowe można składać także na działania rewitalizacyjne, które nie mogą, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zostać sfinansowane z budżetu miasta, a których umieszczenie w Gminnym Programie Rewitalizacji dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego daje możliwość ubiegania się o środki zewnętrzne przez podmioty wymienione poniżej: - jednostki organizacyjne jst posiadające osobowość prawną, - podmioty działające na zlecenie jednostek samorządu terytorialnego wybrane zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych, - jednostki sektora finansów publicznych posiadające osobowość prawną, - szkoły wyższe, - jednostki naukowe, - osoby prawne i fizyczne będące organami prowadzącymi szkoły i placówki oświatowe, - instytucje kultury, - organizacje pozarządowe i stowarzyszenia, - kościoły i związki wyznaniowe oraz osoby prawne kościołów i innych związków wyznaniowych, - instytucje otoczenia biznesu, - administracja rządowa, - partnerzy społeczni i gospodarczy, - spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, - przedsiębiorcy, - porozumienia ww. podmiotów, - podmioty ekonomii społecznej, - podmioty działające w oparciu o umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym. Kolejny dyżur informacyjny odbędzie się 22.02.2017 , w godz. 16.30 - 18.30, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe