Powiat Ostrowski: Zrobili teatr na boisku

  • 17.08.2017, 14:01
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zrobili teatr na boisku
Niecodzienny festiwal "Teatr na ugorze" odbył się w Dębnicy (gmina Przygodzice), w miejscu wyjątkowym, bo uwaga, sceną było boisko i miejscowa świetlica wiejska.
Na widowni zasiedli: mieszkańcy, dzieci i młodzież oraz lokalne władze. - Wakacyjna nuda dopada wszystkich, a my szukamy na nią sposobów - mówi dyrektor GOK Robert Kaczmarek. - Mieliśmy okazję poznać od kuchni kulisy funkcjonowania takiego przedsięwzięcia i tworzących je ludzi. Zaznaczył, że sztukę teatralną połączono z zajęciami dla dzieci i dorosłych, oferującymi nie tylko odkrywanie teatru, ale też przestrzeń do wspólnych rozmów i kreatywnych zabaw. W Dębnicy wystąpił Teatr Lalki i Ludzie ze spektaklem „Dla mnie bomba!!!”, a także Walny Teatr założony przez Adama Walnego – cenionego w Polsce i na świecie lalkarza, reżysera, scenografa i pedagoga teatru. Zaprezentował on spektakl „Dziadek”. W odsłonie „Kiedy sen nadchodzi” pokazał się z kolei wrocławski Teatr Strefa Otwarta i śląski Teatr Monitoring ze swoim „Bajczarzem”. Na festiwalu pojawił się Maciej Cierzniak – znany muzyk, tancerz, animator, który prowadził warsztaty taneczne ze wszystkimi przybyłymi mieszkańcami. Organizatorem festiwalu była Fundacja Harmonicznego Chaosu. Odbył się on we współpracy z GOK, Radą Sołecką Dębnicy i tamtejszymi strażakami. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura-Interwencje 2017. "Teatr na ugorze" to projekt integracji lokalnych mieszkańców w działaniu na rzecz kultury. Jego idea zakłada dotarcie do terenów oddalonych od centrów kulturalnych. Tomasz Wojtasik Fot. Robert Kaczmarek
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe