Kalisz: BLISKO informacji

  • 17.08.2017, 09:43
  • Patrycja Pera
Kalisz: BLISKO informacji UM Kalisz
Prezydent Miasta Kalisza zaprezentował bezpłatny mobilny system powiadamiania i ostrzegania. Informacje można otrzymywać na trzy sposoby: przez aplikację BLISKO, odbierając SMS lub e-mail.

Zmiana z Alertownika na BLISKO wynikła z tego, że z tej pierwszej usługi nikt nie chciał korzystać. W 2015 roku poprzednia aplikacja miała ułatwić mieszkańcom zgłaszania zainstniałych problemów, w zamian za informowanie kaliszan o planowanych wydarzeniach i powstałych zagrożeniach.  Niestety, z systemu niewiele osób korzystało, ponieważ w ciągu roku kaliszanie wysłali tylko 205 zgłoszeń. System kosztował około 30 tys. zł. i po roku Ratusz przestał z niego korzystać.
BLISKO to kolejna aplikcja, zaraz po Alertowniku, dzięki której Urząd Miasta ma poprawić kontakt z kaliszanami. Dzięki aplikacji będzie można dowiedzieć się o m.in.: aktualnych sprawach dotyczących mieszkańców, zagrożeniach i niebezpieczeństwach, utrudnieniach i awariach, imprezach kulturalnych i sportowych, a także innych ważnych wydarzeniach z terenu Kalisza.  
Koszt korzystania z systemu BLISKO to prawie 14 tysięcy złotych rocznie. Istnieją 3 sposoby, aby móc korzystać z systemu. 
Sposób I
Jeśli chesz otrzymywać multimedialne wiadomości, to musisz pobrać darmowa aplikację BLISKO, która działa na telefonach typu smartfon. Po pobraniu i otwarciu aplikacji, będziesz musiał wpisać nazwę miejscowości i BLISKO wyświetli aktywnych nadawców dla tego obszaru. Ty zadecydujesz z jakich serwisów tematycznych będą mogli przesyłać informację. Aplikacja powiadomia  o wiadomości tak samo jak sms, ale przesyła również informacje ze zdjęciami, wideo, audio, PDF lub z oznaczeniem na mapie.
Sposób II
Zarejestruj się bezpłatnie przez formularz on-line dostępny na: www.sisms.pl. Aby wypisać się z serwisu, skorzystaj z zakładki ZMIEŃ USTAWIENIA.
W serwisie SMS można również zarejestrować się poprzez wysłanie kodu: aktualności miejskie - kod rejestrujący: Tak.pk1, kod wyrejestrowujący: Nie.pk1; zagrożenia, utrudnienia - kod rejestrujący: Tak.pk2, kod wyrejestrowujący: Nie.pk2
1. Wyślij SMS* o treści kodu rejestrującego pod numer 661 000 112.
2. Przy pierwszej rejestracji do systemu zapoznaj się z Regulaminem i odeślij SMS* o
treści ZGODA.
3. Jeśli dokonasz poprawnej rejestracji otrzymasz SMS z potwierdzeniem.
4. Jeśli chcesz się wypisać z serwisu wyślij SMS* z kodem wyrejestrowującym na numer
661 000 112.
*Opłata za wysłanie wiadomości SMS jest zgodna z twoim planem taryfowym.
SMS-y wysyłane są tylko w ramach serwisów:  aktualności miejskie, zagrożenia i utrudnienia.
Sposób III
Jeśli nie chcesz instalować aplikacji BLISKO, a wiadomości SMS są dla ciebie za mało wyczerpujące, zapisz się do serwisu e-mail, przez który są przesyłane pełne informacje, także z  dodatkowych serwisów: drogi i komunikacja, imprezy i wydarzenia, sport, gospodarka.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe