Ostrów: Dwustu lat, panie Janie!

  • 17.08.2017, 01:15
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dwustu lat, panie Janie!
Jan Grzesiak jest trzynastym ostrowskim stulatkiem. I bynajmniej nie przynosi Mu to pecha. Ma sympatyczną i kochającą rodzinę, co tydzień wędruje do kościoła, a do każdego śniadania ubiera koszulę i krawat. Jubilata odwiedziła prezydent miasta.
Do świeżo upieczonego stulatka, Pana Jana Grzesiaka, w dniu urodzin zjechała rodzina z całej Polski. Jest On wielce szanowanym seniorem swojego rodu i wieloletnim nauczycielem. - Poza oczywistymi zasługami dla społeczeństwa, jako wieloletni nauczyciel, zakorzenił w członkach swojej rodziny poszanowanie dla drugiego człowieka, historii, kultury i muzyki. Doskonale widać to choćby w licznych ujmujących opowieściach Jego wnucząt i dzieci – przekonują członkowie rodziny. Pan Jan po dziś dzień do śniadania zakłada koszulę i krawat. Wśród prezentów, który otrzymał od prezydent miasta, był właśnie krawat. Prezent ten wyraźnie jubilata ucieszył. Sposób pana Jana na dobre zdrowie to pić dużo wody i się nie denerwować. Dzięki temu (jak mawia) jest zdrów jak dwie ryby. Jubilat nad swoim wiekiem się szczególnie nie zastanawia. Na pytanie o ilość lat, odpowiada: A, nieważne! - Przemiłemu i uśmiechniętemu panu Janowi składam ogromne gratulacje z racji osiągnięcia tak pięknego wieku i z powodu posiadania przesympatycznej rodziny. Wszystkim państwu życzę dużo szczęścia, a z panem Janem widzimy się za rok na 101. urodzinach – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Obecnie w Ostrowie mieszka trzynastu stulatków. We wrześniu tego roku będzie ich czternastu.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe