Ostrów: Ogromne grzyby na ostrowskich Piaskach

  • 16.08.2017, 14:46
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ogromne grzyby na ostrowskich Piaskach
Od dziś Park Olbrzymich Owadów na Piaskach zaprasza do obejrzenia kolejnych eksponatów. Przy owadach pojawiły się bowiem wielkie grzyby. W tym roku ilość owadów się powiększyła, jest ich 29. Dziś dołączyło do nich 8 grzybów.
Park Olbrzymich Owadów to miejsce, gdzie możemy z bliska przyjrzeć się owadom na co dzień żyjącym wokół nas. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że figury owadów wykonane są w skali od 75:1 do 300:1 i są ich wierną kopią. - Mamy w parku owady pszczołowate, pajęczaki, motyle, chrząszcze, kleszcze. Figury zostały wykonane przez artystę plastyka i posiadają rekomendację entomologa – wymienia Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni. Dziś ilość eksponatów ostrowskiego parku się powiększyła. - Zapraszamy do obejrzenia ogromnych grzybów, które znakomicie uzupełniły dotychczasową ofertę. Ilość tego typu eksponatów będziemy sukcesywnie powiększać. Obecnie jest ich osiem. Z tabliczek informacyjnych dowiemy się więcej m.in. o muchomorze, kurce, czy prawdziwku, ale co ważniejsze, zobaczymy je w ogromnym powiększeniu, dzięki któremu przyjrzeć się można każdemu detalowi – zachęca prezes MZZ. W trwającym sezonie letnim Park Olbrzymich Owadów zyskał tez pięć kolejnych figur owadów. Pojawiła się stonka, stonoga, wij drewniak, osa oraz larwy muchy. Mieszkańcy Ostrowa oraz okolicznych miast i miejscowości bardzo chętnie odwiedzają Centrum Edukacji Ekologicznej. W tym roku organizowanych jest tu mnóstwo wycieczek. Co istotne, zakup eksponatów finansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Obecnie w parku obejrzeć można 29 figur owadów oraz 8 grzybów. Centrum Edukacji Ekologicznej w sierpniu odwiedzać można od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 – 20.00, w soboty 13.00 – 20.00 i niedziele 12.00 – 20.00. Normalny bilet wstępu to wydatek 9 złotych. Bilet ulgowy kosztuje 5 złotych. Dla dzieci do lat trzech wstęp jest bezpłatny.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe