Ostrów: 2. Półmaratom Stacja Golgota. Zapisy już ruszyły!

  • 15.02.2017, 10:27
  • Ryszard Binczak
Ostrów: 2. Półmaratom Stacja Golgota. Zapisy już ruszyły!
Już 18 marca br. wystartuje z Ostrowa Biegowa Droga Krzyżowa. 2. Półmaratom Stacja Golgota odbędzie się na dystansie 21 km: Ostrów - Sadowie - Ostrów. Organizatorem biegu jest parafia pw. św. Pawła Apostoła w Ostrowie.
Biegowa Droga Krzyżowa to forma duchowości dla osób aktywnych, przekraczających siebie, poszukujących wyzwań i szukających Boga również poza murami kościoła. Sportowe zmaganie z bólem i trudem nocnej drogi ma nie tylko wymiar fizyczny. Przede wszystkim to próba zmierzenia się z prawdą o krzyżu i sobie samym. Mamy nadzieję, że upamiętnienie męki i śmierci Pana Jezusa przez wysiłek pomoże głębiej przeżyć Wielki Post i przygotować się do wydarzeń Wielkiej Nocy. Wyzwania o charakterze religijnym to forma duchowości, która dla wielu chrześcijan staje się sposobem na życie. Prawdziwe spotkanie z Bogiem pośrodku nocy, zmaganie z bólem i trudem sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja Półmaratonu Stacja Golgota przyciągnęła prawie stu biegaczy z całej Polski, którzy wzięli udział w biegowej drodze krzyżowej. Dlatego, jeśli poszukujesz wyzwań i szukasz Boga, biegasz i chcesz zasmakować innej formy duchowości, weź krzyż i podejmij sportowo-duchowe wyzwanie. W sobotę wieczorem, 18 marca br., wystartuje z Ostrowa Wielkopolskiego 2. PÓŁMARATON BIEGOWA DROGA KRZYŻOWA. Stacja Golgota rozpocznie się mszą św. o godz. 18.30 w kościele św. Pawła Apostoła w Ostrowie. Tam nastąpi uroczyste odpalenie pochodni od paschału. Uczestnicy wyruszą razem i w blasku ognia poniosą ze sobą krzyż i intencje. Terenowa, wymagająca trasa liczy 21 km i prowadzi drogami przez okoliczne wsie i lasy, aż na Golgotę do Sadowia i z powrotem do Ostrowa. Półmaraton zakończy się w miejscu startu, czyli w kościele św. Pawła Apostoła w Ostrowie wspólną modlitwą i rozdaniem pamiątkowych medali. Bieg odbędzie się z zachowaniem skupienia, przeplatany 14 stacjami, na których zostaną odczytane krótkie rozważania pasyjne. Jest to bieg pokonywany razem na jedno tempo, dostosowane do wszystkich biegaczy. Bieg z przystankami, bez elementów rywalizacji, przy ruchu ograniczonym. Początek i koniec grupy będą wyznaczać biegacze w kamizelkach. Nie ma możliwości odłączenia się i kontynuowania biegu samotnie lub w grupkach. Punkt regeneracyjny ulokowany zostanie na terenie klasztoru Ojców Pasjonistów w Sadowiu. Biuro zawodów, parking, szatnie i toalety na terenie parafii pw. św. Pawła Apostoła w Ostrowie (ul. Paderewskiego 37). Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: [email protected] Niezbędne dane: imię i nazwisko, wiek, adres zamieszkania, numer telefonu. Koszt uczestnictwa w półmaratonie: 20 zł. Płatne w gotówce w dniu zawodów. Zapisy także u ks. Łukasza Zawidzkiego pod nr tel. 660 893 795.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe