Ostrów: Ścieżka rowerowa i chodnik na Kujawskiej

  • 12.08.2017, 01:00 (aktualizacja 16.08.2017, 12:23)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ścieżka rowerowa i chodnik na Kujawskiej
Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg oraz przekazał plac budowy wykonawcy inwestycji polegającej na utworzeniu ponad 600-metrowego odcinka chodnika oraz ścieżki rowerowej przy ulicy Kujawskiej. Mieszkańcy tego rejonu zyskają wygodną możliwość dotarcia do swoich domów – ścieżka i chodnik poprowadzą od ulicy Limanowskiego aż do ronda Kujawska/Krakowska.

Wykonawcą inwestycji została firma GEMBIAK – MIKSTACKI z Krotoszyna, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przez MZD przetargu. Wystartowały w nim dwa podmioty. Plac budowy został już przekazany krotoszyńskiej firmie. - W tym miejscu wybudowana zostanie nawierzchnia ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego. Nasz wybór najczęściej pada na takie rozwiązanie ze względu na fakt, że ostrowscy rowerzyści preferują właśnie tego typu nawierzchnię. Powstanie tu także chodnik z szarej kostki betonowej o grubości 6 centymetrów – tłumaczy Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD. - Po inwestycjach, które nadały gruntowej drodze bitumiczną nawierzchnię, przyszedł czas, by pomyśleć o pieszych i rowerzystach. W miejsce wąskiego chodnika z płyt betonowych i gruntowego pobocza, pojawi się nowa, asfaltowa ścieżka rowerowa i odpowiedniej szerokości chodnik z kostki – dodaje Beata Klimek, prezydent Ostrowa. Prace przy budowie ponad 600-metrowego odcinka chodnika i ścieżki zakończone zostaną jesienią tego roku. Wartość inwestycji to 248.541 zł. Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane to 60 miesięcy.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe