Ostrów: Powstaną mieszkania dla seniorów

  • 10.08.2017, 14:15 (aktualizacja 11.08.2017, 10:10)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Powstaną mieszkania dla seniorów
Ostrów Wielkopolski otrzymał dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego na przygotowanie mieszkań komunalnych dla seniorów. Inwestycja warta ponad 2 mln zł realizowana będzie pod adresem Wiosny Ludów 29. Otrzymane dofinansowanie to blisko 700 tys. złotych.

Kończy się budowa kolejnego bloku w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych. Jest to program adresowany dla osób do 40. roku życia. Mieszkańcy sygnalizują jednak, że w Ostrowie Wielkopolskim brakuje tzw. budownictwa senioralnego. - Kiedy jesteśmy młodzi, bariery takie jak schody nie stanowią dla nas problemu - mówi prezydent Beata Klimek. - Jednak wiele osób w starszym wieku staje się więźniami czwartego piętra. Mieszkania komunalne, które powstaną przy ul. Wiosny Ludów będą specjalnie przystosowane dla osób starszych, aby zminimalizować wszelkie bariery, stanowiące ogromną trudność przy problemach w poruszaniu się. Nieprzypadkowo także wybraliśmy lokalizację budynku dla seniorów. To miejsce znajdujące się w ścisłym centrum miasta, w pobliżu kościoła, przystanku MZK, parku. Myślę, że to doskonałe miejsce dla naszych seniorów. Mieszkania komunalne dla seniorów powstaną przy ul. Wiosny Ludów 29 i ul. Kościelnej 14. Projekt będzie realizowany w ramach rządowego Programu wsparcia finansowego na tworzenie lokali socjalnych, mieszkań chronionych i lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy niestanowiących lokali socjalnych, ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. W kamienicy powstanie 14 mieszkań o średniej powierzchni użytkowej 35 m2. Całkowita wartość inwestycji to blisko 2,3 mln zł, z czego blisko 700 tys. zł to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Prace modernizacyjne ruszą we wrześniu tego roku, aby pierwsi lokatorzy będą mogli się wprowadzić do nowych mieszkań w drugiej połowie przyszłego roku.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe