Kalisz: W długi weekend więcej kontroli!

  • 10.08.2017, 10:00
  • Patrycja Pera
Kalisz: W długi weekend więcej kontroli! pixabay
Przed nami długi sierpniowy weekend. To czas intensywnych wakacyjnych podróży. Pamiętajmy, że rozwaga za kierownicą, jazda z wyobraźnią oraz prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze pozwalają bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

W tych dniach nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, będą czuwać policjanci. Jednak nic nie zastąpi zdrowego rozsądku kierowców i przestrzegania przez nich zasad bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego. Nie zapominajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo!

W trakcie długich weekendów na drogach panuje wzmożony ruch, a co się z tym wiąże, zwiększa się również zagrożenie zdarzeniami, dlatego też w tych dniach policjanci realizują wzmożone działania kontrolne. W akcję, która będzie realizowana w dniach od 11 do 15 sierpnia, włączają się również funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. W trakcie kontroli mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na prędkość, trzeźwość kierujących oraz właściwe wykonywanie manewrów, a w szczególności wyprzedzania. Sprawdzą też stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo podczas podróży w dużej mierze zależy od nas samych. Nasilone kontrole policyjne mają nam przypominać o tym, by nie szarżować na drogach. Nie zapominajmy, też o tym, że na drodze odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też za bezpieczeństwo naszych najbliższych podróżujących z nami.


W okresie długiego weekendu będzie obowiązywał na drogach zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów)


11 sierpnia 2017 roku w godz.18:00 – 22:00

12 sierpnia 2017 roku w godz. 8:00 – 14:00

13 sierpnia 2017 roku w godz. 8:00 – 22:00

14 sierpnia 2017 roku w godz.18:00 – 22:00

15 sierpnia 2017 roku w godz. 8:00 – 22:00

KMP Kalisz

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe