Ostrów: Pocisk lotniczy znaaleziony na polu

  • 10.08.2017, 10:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Pocisk lotniczy znaaleziony na polu
Podczas prac polowych znaleziono pocisk lotniczy. O niebezpiecznych pozostałościach z czasów wojny poinformował policjantów mieszkaniec gminy Nowe Skalmierzyce.
Na terenie powiatu ostrowskiego, 8 sierpnia, odnaleziony został niewybuch. Na znalezisko natrafił mężczyzna, który wykonywał prace polowe. 54-latek natychmiast powiadomił ostrowską policję. Funkcjonariusze Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko - Pirotechnicznego ustalili, że jest to pocisk lotniczy z II wojny światowej wciąż wypełniony materiałem wybuchowym. Policjanci do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko. Tego samego dnia saperzy, zabrali pocisk do neutralizacji na poligonie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać, czy też próbować przenosić. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. KPP Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe