Kalisz: Stój! Sztuka na przystankach

  • 09.08.2017, 12:52
  • Patrycja Pera
Kalisz: Stój! Sztuka na przystankach org
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu prezentuje kolejną odsłonę „Postoju ze sztuką”. Tym razem na kaliskich przystankach autobusowych pokazujemy fragmenty tekstów z „Mitu Małego Miasta” Macieja Cholewy.

Nowa odsłona „Postoju ze sztuką” jest częścią trwającej w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina wystawy pt. „Słońce też zachodzi”. Prezentowane na niej prace młodych artystów z Polski i Białorusi skupiają się na społecznościach małych miast, w które sami zdecydowali się wrosnąć.

„Mity Małego Miasta” Macieja Cholewy zawierają opisy fikcyjnego, uniwersalnego Małego Miasta przeplatane literackimi interpretacjami historii jakie wydarzyły się w jego rodzinnym Radzionkowie.

Prace prezentowane są na 6 przystankach – przy ul. Harcerskiej/Rogatka, Wojska Polskiego/Kosmos, pl. Jana Pawła II, ul. Parczewskiego, Nowy Rynek/Babina oraz Złoty Róg.

Maciej Cholewa – artysta wizualny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Tworzy instalacje, wideo, obiekty, słuchowiska, opowiadania. W 2016 roku otrzymał wyróżnienie magazynu SZUM w konkursie Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2016 i został nominowany do Nagrody Fundacji Grey House. W 2017 roku w Bytomskim BWA Kronika został zorganizowany debiutancki pokaz artysty pod tytułem Mit małego miasta. Mieszka i pracuje w Radzionkowie.

źródło: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Patrycja Pera

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe