Kalisz: Wyruszyli! Kaliska pielgrzymka w drodze do Maryi![ZDJĘCIA]

  • 09.08.2017, 08:38 (aktualizacja 09.08.2017, 15:16)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Wyruszyli! Kaliska pielgrzymka w drodze do Maryi![ZDJĘCIA]
Dzisiaj o godzinie 7:30, po Mszy świętej dziewięć grup kaliskich, rozpoczęło pielgrzymkę do Częstochowy. Od 6 sierpnia na drogach kaliskiego powiatu, można spotkać rozmodlonych i rozśpiewanych pielgrzymów.

To już 380 raz, kiedy kaliska pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę, a 26. diecezji kaliskiej.  Około godziny 8.30 pożegnał ich biskup Edward Janiak.
W tym roku hasłem przewodnim jest:  „Nie bój się, nigdy Cię nie opuszczę...”.
- To słowa wypowiedziane przez Matkę Bożą w Fatimie do Łucji. Dalej te słowa brzmią: „...moje niepokalane serce zawsze będzie przy tobie” - mówi ks. Rafał Kopis w wywiadzie dla Opiekuna. -  Maryja wypowiedziała je do Łucji, która bała się, że zostanie sama, kiedy nie będzie przy niej Franciszka i Hiacynty. I właśnie tymi słowami chcemy się posłużyć, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy większość z nas ciągle o coś się boi, zamartwia. 
Wszystkie kaliskie grupy idą do Lisa i stamtąd wędrują już razem. Jest kilka zmian jeżeli chodzi o grupy promieniste. Do tej pory łączyli się w Kłobucku, ale niestety w tym roku musi to być zmienione, ponieważ jest to niedziela. Parafia ma z góry ustalony porządek Mszy św., dlatego pierwszeństwo należy się wiernym parafiii. Po za tym kościół nie jest w stanie zmieścić wszystkich pielgrzymów. 


Pilegrzymka ma do pokonania dłuższą drogę o 3 km. Nie ma zgody na przejście przedostatniego odcinka główną trasą z Wielunia do Krzepic. Na odcinku z Jaworzna do Julianpola trwają roboty drogowe. 
W tym roku pojawiła się nowa grupa promienista - Bursztynowa, która wyruszyła z Liskowa. Do Kalisza pielgrzymi wrócą 19 sierpnia około 17.00 - 18.00.

 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe