Powiat Ostrowski: Drogowe zadania w trakcie realizacji. Zobacz gdzie trwają roboty!

  • 08.08.2017, 17:00 (aktualizacja 08.08.2017, 20:35)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Drogowe zadania w trakcie realizacji. Zobacz gdzie trwają roboty!
Staraniem władz powiatu oraz włodarzy poszczególnych gmin na wielu drogach odbywają się prace poprawiające znacząco komfort jazdy oraz spójność komunikacyjną.

Wiele nowych nawierzchni wybudowano niemal jednocześnie na drogach kilku gmin powiatu ostrowskiego. Ledwo roboty zostały rozpoczęte a już droga w miejscowości Trzcieliny w gminie Przygodzice w kierunku Nadstawek nabrała nowego wizerunku. Dotychczas wykonano prace ziemne związane z profilowaniem odcinka drogi i wylaniem nowego dywanika. Ponad 1700 metrowy odcinek zyskał nową nawierzchnię asfaltową. Całkowity koszt zadania to 450 tysięcy złotych, z czego 400 tys. pochodzi z budżetu powiatu a 50 tys. z budżetu gminy. Do wykończenia pozostały jeszcze roboty związane z obustronnym umocnieniem poboczy. - Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Ostrowskiego to bardzo ważne zadania do realizacji. Takie działania przyczyniają się do poprawy komfortu jazdy, zwiększają bezpieczeństwo na drogach oraz podnoszą rozwój gospodarczy terenu. Potrzeb jest jeszcze wiele, bo w gestii powiatu jest aż 500 km dróg. Powiat może zapewnić, że przy współudziale gmin, w miarę możliwości finansowych będzie je systematycznie zaspokajać - powiedział Roman Pacholczyk, wicestarosta ostrowski. Na terenie gminy Odolanów także rozpoczęły się liczne roboty drogowe. Wicestarosta Roman Pacholczyk wraz z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Ostrowskiego Grzegorzem Finke i gospodarzem terenu burmistrzem Odolanowa Marianem Janickim, sprawdzali postęp prac w terenie. Na drodze prowadzącej z Uciechowa w kierunku Sulmierzyc budowany jest 2100 km odcinek. Koszt inwestycji to 280 tys. złotych, z czego 190 tys. kosztów pokrywa powiat ostrowski a Odolanów 90 tys. zł. W miejscowości Garki, na odcinku 600 metrów wylewana jest właśnie warstwa asfaltowa i wzmacniane jest pobocze. Droga służyć będzie mieszkańcom zarówno Garek jak i okolicznych miejscowości. Koszt to 280 tys. zł. ( 245 tys. zł. powiat a 35 tys zł. gmina). Na odcinku 700 metrów Boników - Świeca ułożony został nowy chodnik z kostki betonowej. Koszt całkowity wykonania zadania to 355 tys. zł. ( 215 tys. zł. powiat, 140 tys. zł. gmina). Chodnik przebiega przez sam środek miejscowości. Podnosi komfort i znacząco ułatwia poruszanie się pieszych poboczem drogi. To jeszcze nie wszystko. Na odbiór techniczny czeka droga z Wierzbna w kierunku Gorzyc Wielkich. Koszt tego zadania wynosi 139 tys. złotych (109 tys. zł zapłaci powiat a 30 tys. zł gmina). Obecnie trwają także prace w Droszewie i Gniazdowie na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. W najbliższym czasie rozpoczną się prace na odcinku Sośnie - Moja Wola oraz Pawłów - Kocina.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe