Powiat Ostrowski: Zwyciężyli strażacy z Blizanowa

  • 08.08.2017, 13:29
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zwyciężyli strażacy z Blizanowa
Drużyna żeńska OSP Kakawa Kolonia oraz drużyna męska z OSP Blizanów wygrały tegoroczne Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze, które odbyły się w Szczytnikach.
W zawodach wystartowały 22 drużyny z powiatu, w tym 11 żeńskich. Zawody odbyły się dla zawodników powyżej 16 roku życia dla grup A (męskich) i C (żeńskich). Drużyny pożarnicze sprawdziły się w następujących konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7x50 z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych. Walka była niezwykle wyrównana, bo dwie pierwsze drużyny męskie z OSP Blizanów i OSP Korzeniew (ubiegłoroczny zwycięzca zawodów) miały tyle samo punktów - 92,4. Jednak komisja zgodnie z regulaminem ustaliła, że wygrywa ta drużyna, która w krótszym czasie zaliczyła ćwiczenia bojowe. - Chcę pogratulować sportowej rywalizacji, o którą prosiłem. Cieszę się, że nie było protestów, a przede wszystkim, że było bezpiecznie. Dziękuję opiekunom, którzy was przygotowywali. Gratuluję bezpiecznego podejścia do rywalizacji sportowej- mówił starosta kaliski, Krzysztof Nosal. - Te zawody są doskonałą promocją i okazją do zaszczepienia wśród lokalnej społeczności zdrowej rywalizacji. Gratuluję wszystkim. A tym którym nie udało się wygrać tegorocznej edycji życzę sukcesów w kolejnych - mówił komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu st. kpt. Sławomir Kotoński. Wyniki: żeńskie drużyny pożarnicze grupy C: 1. OSP Kakawa Kolonia, 2. OSP Czempisz, 3. OSP Aleksandria, 4. OSP Korab, 5. OSP Zamęty, 6. OSP Żelazków; męskie drużyny pożarnicze grupy A: 1. OSP Blizanów, 2. OSP Korzeniew, 3. OSP Mycielin, 4. OSP Kakawa Kolonia, 5. OSP Staw, 6. OSP Żelazków.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe