Ostrów: Złoty wirtuoz z Ostrowa

  • 14.02.2017, 18:19
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Złoty wirtuoz z Ostrowa
W VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Młody Wirtuoz” w Sanoku uczestniczyła Magdalena Adamczak z Zespołu Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim.
W Państwowej Szkole Muzycznej w Sanoku odbył się VIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz”. Stanowił on część projektu XII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Wartością konkursu było wyjątkowe jury, składające się z uczestników VI Mistrzowskiej Szkoły Pedagogiki Fortepianowej pod przewodnictwem prof. Aleksandry Zvirblyte (Litwa), Lyudmyly Zakopets (Ukraina) i prof. Andrzeja Tatarskiego (Polska). Do tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba 143 pianistów z Polski, Ukrainy, Rosji i Kirgistanu. W konkursie wzięła udział uczennica Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim - Magdalena Adamczak (kl. VI scn) z klasy fortepianu Roberta Adamczaka. Jury bardzo wysoko oceniło jej prezentację i przyznało tytuł Laureata „Złotego Wirtuoza”.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe