Kalisz: Zmieniają kaliskie podwórka!

  • 08.08.2017, 12:51
  • Patrycja Pera
Kalisz: Zmieniają kaliskie podwórka! organizator
Fundacja Kwadratura, Biuro Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu realizują w partnerstwie projekt „Podwórkowa Kultura”.

Dzięki wspólnym działaniom z mieszkańcami nowy wygląd zyska sześć kaliskich podwórek, zlokalizowanych przy ulicach: Jabłkowskiego 16, Pułaskiego 7, Dobrzeckiej 11, Piskorzewskiej 14, Targowej 24, Śródmiejskiej 19.

Najpierw mieszkańcy wzięli udział w ankietach, na podstawie których zostały określone potrzeby związane z zagospodarowaniem podwórek.

Kolejnym krokiem były spotkania na podwórkach, gdzie realizatorzy projektu i mieszkańcy rozmawiali o konkretnych zmianach, jakie miałyby nastąpić  na danym obszarze. Według kaliszan, w ich najbliższym otoczeniu powinny pojawić się głównie tereny zielone i miejsca zabaw dla dzieci. Ważnymi kwestiami, poruszanymi przez mieszkańców, było także zachowanie porządku oraz bezpieczeństwa.

W ramach projektu odbywają się także spotkania pod nazwą „Podwórkowy Artysta”, podczas których dzieci i dorośli mogą obejrzeć spektakl „Alicja w krainie czarów” oraz wziąć udział w warsztatach cyrkowych. Spotkania służą integracji mieszkańców i stanowią ciekawą propozycję spędzania wolnego czasu.

Z kolei inicjatywa „Podwórkowy Ogród” polega na upiększaniu podwórek poprzez sadzenie kwiatów i pielęgnowaniu ogródków.

Na wrzesień zaplanowane zostały „Podwórkowe galerie”. Dzieci zaprezentują prace plastyczne pn. „Moje wymarzone podwórko”. Wówczas nastąpi także podsumowanie dotychczasowych działań w ramach projektu.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Kalisza.

Patrycja Pera

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe