Kalisz: Wakacje w Niemczech. Wychowankowie z MDK w Hamm!

  • 08.08.2017, 12:02
  • Patrycja Pera
Kalisz: Wakacje w Niemczech. Wychowankowie z MDK w Hamm! MDK Kalisz
Reprezentacja wychowanków i kadry Młodzieżowego Domu Kultury odwiedziła przyjaciół z Jugendzentrum Hamm, placówki, z którą MDK utrzymuje nieprzerwane, systematyczne kontakty od 21 lat.

Gospodarze przygotowali bogaty program wakacyjnej wizyty. Młodzież wzięła udział w warsztatach filmowych STOP MOVIE, podczas których polsko-niemieckie zespoły tworzyły krótkie filmiki animowane. Ich kanwą były lata osiemdziesiąte i jubileusz 30-lecia Jugendzentrum w Hamm Rhynern. Kaliszanie odwiedzili też Maximilian Park oraz rodzinny park rozrywki MOVI PARK z karuzelami, tunelami strachu i kolejkami wodnymi. Poznawali Hamm poprzez udział w grze miejskiej.

Wyjazd do Niemiec stanowi dla wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury nagrodę za aktywny udział w zajęciach i życiu placówki. To również znakomita okazja do wymiany doświadczeń dla kadry.

Międzynarodowe wspólne projekty MDK i Jugendzentrum dofinansowuje Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Miasto Kalisz. Tekst: Katarzyna Ciupek

Patrycja Pera

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe