Powiat Kaliski: Rekord! 375 rowerzystów przejechało 100 km!

  • 08.08.2017, 10:58
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Rekord! 375 rowerzystów przejechało 100 km! M. Przybylski
Już po raz dziewiąty odbył się popularny rajd "Tour de Calisia ", który organizowany jest przez KLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ "CYKLISTA" w KALISZU przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego. W tym roku na starcie pojawiła się rekordowa liczba cyklistów, bo 375 osób.

Wśród nich nie zabrakło również rowerzystów ze Starostwa Powiatowego w Kaliszu. 375 osób prawie z całej Polski przyjechało do Kalisza, by wystartować 5 sierpnia 2017 roku w popularnym rajdzie „Tour de Calisia”. Tym razem Klub Cyklista musiał podjąć się organizacji rekordowego rajdu i wyszło to doskonale. Rowerzyści mieli do pokonania około 100 kilometrów po trasach m.in. powiatu kaliskiego.

Rajd był również okazją do wręczenia odznaczeń dla cyklistów odwiedzających Szlak Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiego. Na mecie rajdu Wioletta Przybylska dyrektor Wydziału Promocji Informacji i Obsługi Rady w imieniu Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala wręczyła odznaki brązowe, srebrne i złote. Otrzymała je grupa 10 cyklistów z Konina, którzy odwiedzili szlak kościołów i odpowiednio udokumentowali pobyt na nim. Tekst: W.Przybylska

 

 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe