Kalisz: Policjanci będą wspierać uczniów. List intencyjny został podpisany

  • 14.02.2017, 18:07
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Policjanci będą wspierać uczniów. List intencyjny został podpisany
Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński oraz dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Izabela Kotkowska podpisali list intencyjny. Dzięki temu kaliscy policjanci swoim doświadczeniem oraz wiedzą będą wspierać młodzież z klas mundurowych. Uczniowie będą mieli możliwość poznania specyfiki pracy w policji, a także będą współuczestniczyć w pracy profilaktycznej funkcjonariuszy i w organizowanych przez policjantów przedsięwzięciach.
W IV Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego, dotyczącego współpracy między policją a szkołą. Stosowny dokument sygnowali: Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Tawiński oraz dyrektor IV LO Izabela Kotkowska. Założeniem obu stron jest stworzenie takich warunków kształcenia, które w sposób najbardziej realistyczny i profesjonalny pozwolą uczniom klas mundurowych zapoznać się ze specyfiką zawodu policjanta oraz zdobyć niezbędną wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną związaną z tym zagadnieniem. Współpraca przy realizacji zadań na rzecz edukacji oraz propagowanie działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki, a także kształtowanie postaw patriotycznych i społecznych młodzieży z klas mundurowych, to podstawowe założenia porozumienia. Zajęcia z uczniami klas mundurowych współprowadzić będą kaliscy policjanci. Młodzież będzie uczestniczyć w lekcjach pokazowych organizowanych na terenie jednostki policji, a także będzie brać udział w tematycznych zajęciach dydaktycznych, mających na celu podnoszenie ich świadomości prawnej i społecznej za stan bezpieczeństwa publicznego. Uczniowie będą również zapraszani do udziału w organizowanych przez policję uroczystościach, obchodach świąt państwowych, a także do czynnego udziału w działaniach profilaktycznych skierowanych do lokalnej społeczności. Współpraca Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu ze szkołami realizującymi program klas mundurowych rozpoczęła się w 2011 roku. IV Liceum Ogólnokształcące jest piątą placówką oświatową na terenie miasta i powiatu kaliskiego, która będzie objęta patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. KMP Kalisz
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe