Kalisz: Spotkanie uczestników projektu RELOS3

  • 07.08.2017, 10:04 (aktualizacja 07.08.2017, 10:06)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Spotkanie uczestników projektu RELOS3 organizatorzy
W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się drugie spotkanie interesariuszy w ramach projektu: „RELOS3 – od regionalnej do lokalnej – udane wdrażanie strategii inteligentnych specjalizacji”.

Projekt RELOS3 ma na celu doskonalenie regionalnej polityki innowacji poprzez lepsze projektowanie systemu wsparcia dla lokalnych środowisk gospodarczych, w oparciu o wymianę wiedzy
i doświadczeń z zagranicznymi partnerami.

W spotkaniu uczestniczyli lokalni interesariusze, w tym m.in. przedstawiciele: Piły - prezydent Piotr Głowski i wiceprezydent Beata Dudzińska; Leszna - wiceprezydent Adam Mytych; Kalisza – Paweł Czechalski, kierownik Biura Obsługi Inwestora w Wydziale Strategii i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Kaliszu. Brali w nim również czynny udział przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu: Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego oraz Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego.

Głównym celem wydarzenia była wymiana wiedzy pomiędzy uczestnikami projektu, zdobyta podczas pierwszego spotkania tematycznego, które odbyło się w maju br. na Malcie. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego przekazali informacje, dotyczące m. in instrumentów i inicjatywy unijnych, mających na celu wzrost zaangażowania miast i subregionów w realizację strategii inteligentnych specjalizacji, strategicznego planowania rozwoju oraz roli miast i subregionów w efektywnym wdrażaniu strategii.

W toku dalszej realizacji projektu interesariusze swoimi działaniami będą angażować się w tworzenie i doskonalenie dostępnych instrumentów wsparcia na poziomie lokalnym. Organizatorzy

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe